Değer vermekle ilgili sözler – Obilsin

Karşılığında bir insana verdiğiniz değeri görememek ve sonunda her türlü ihanetle karşılaşmak insanı en çok üzen şeylerden biridir. Önemseyen ve takdir eden insanlar her zaman sonunda en çok üzülenlerdir. Ancak hayatımızdaki insanlara ölçülü değer verirsek kalplerimizin bu kadar kırılmasının önüne geçebiliriz. Ancak bu kişilerin karakter ve yapılarıyla ilgili bir durumdur. Sevdiği bir insana bakmaktan kendini alamayan pek çok insan var. Bu insanlar ancak kendilerine atılan bir kazıkla akıllarına gelebilirler. Bu aşamada yapacak hiçbir şeyi kalmayan temiz kalpli insanlar sözlere sığınırlar. Bugüne kadar çok önemli kişilerin söylediği bakımla ilgili sözler bu yaralara merhem oluyor. Değer vermeyle ilgili sözler yüzyıllardır söylendi. Çünkü bu duygu en az insanlık tarihi kadar eskidir. Değer verdiğiniz insanlar tarafından incindiyseniz, bunu kelimelere dökmekten başka seçeneğiniz yoktur. Bu sözlerin en güzel örneklerini merak ediyorsanız işte ünlülerin değer vermeyle ilgili söyledikleri, yaralarınıza merhem olabilecek sözler:

Bir insanın size verdiği mutsuzluktan kurtulmak istiyorsanız ona verdiğiniz değeri azaltacaksınız. TS Eliot Ve insan değer vermenin yalnızca matematikte işe yaradığını fark ediyor. Paul Auster Başarılı olmaya değil, değerli olmaya çalışın. Başarı egoya yakındır. Aşk değere yakındır. – Albert Einstein İnsan en büyük hatayı birine gereğinden fazla değer verdiğinde yapar. Charles Bukowski Gerçekten değerli olan hiçbir şeye ulaşmanın kısayolu yoktur. John Williams Dünya işlerindeki payınız sınırlı olabilir ama değerlidir. Helen Keller Man, kendi idealleri ve değerleri uğruna yaşama ve hatta ölme yeteneğine sahiptir. – Viktor E. Frankl Günleri saymayın, saymaya değer günleri yaşayın. – Muhammed Ali Başkalarına değer vermek, kendinize değer vermek demektir. William Shakespeare İnci çamurda erimez. Victor Hugo: Bize değer veren şeyler yaptıklarımızdır. G. Bangart Bir insanın değeri etrafındakilerin değeriyle ölçülür. Cevdet Rende İnsanın değeri kesirlerle ifade edilecek olursa; Pay onun gerçek kişiliğini, payda ise onun ne olduğunu düşündüğünü gösterir. Payda arttıkça kesrin değeri azalır. – Tolstoy Değerli hiçbir şey acı çekmeden başarılmaz. – Jay Asher İzniniz olmadan hiç kimse sizi değersiz hissettiremez. Eleanor Roosevelt Zorluklar başarının değerini artıran süslerdir. – Moliere Değer vermeyle ilgili sözler sadece önemli kişiler tarafından değil halk arasında da belli bir düzeye ulaştı. İşte anonim olarak söylenen sözler;

Bazen matematikte de olur. Değer verirsin, yanlış çıkar. Belki de ihtiyacımız olan tek şey değer verdiğimizde değişmeyen insanlardır. Ve insanlar şunu anlıyor; Değer vermek yalnızca matematikte işe yarar. Bazen değersizlere ne kadar değer verdiğimi düşünüyorum. Hata yapmak. Kimin gerçekte sizin tarafınızda olduğunu anlayabilmeniz için bunu yapın. Bazen yorulduğumuza değmez. Mesafe iyidir. Haddini aşan ve seni sıkmayan yoktur. Eğer eşeğe çok değer verirseniz, o da sizin yarış atı olduğunuzu düşünecektir. Seni defalarca üzen birine beni neden üzdüğünü sorma. Kendinize neden hâlâ buna izin verdiğimi sorun. Değer verdiğin biri seni kırdığında bu asla unutulmaz!

Check Also

Duyanları Buz Gibi Yapan Soğuk Espriler

Duyanları Buz Gibi Yapan Soğuk Espriler - Eğlenceli ve şaşırtıcı mizah dolu bir koleksiyon.

Bir yanıt yazın