En iyi romantik filmler – Bu filmler ile aşka doyacaksınız

İnsanoğlunun sahip olduğu en güzel değerlerden biri sevgidir. Şiirler yazılıyor, türküler söyleniyor, filmler yapılıyor. Biz de sizin içiniz en romantik filmler adlı listeyi derledik. İzlemenin tadını çıkarın!

Gün doğumundan önce

Budapeşte’den Viyana’ya giden trende tanışan Celine ve Jess, başlattıkları maceradan habersizdir. Tren yolculuğunun ardından Jesse uçağa binip evine dönecektir ancak parası yoktur. Bu yüzden bir gün daha Viyana sokaklarında geçirmek zorunda kalıyor. Ayrıca Celine’in gün içinde yanında kalmasını isteyecektir. Viyana’ya gitmek üzere trenden inen çift, 14 saat boyunca hayatlarını sonsuza dek değiştirecek bir ilişkiyi paylaşıyor. Filmdeki aşk, şefkat ve felsefe üzerine konuşmalar insanın şahit olması gereken türdendir. Güneş doğmadan önce filmi en iyi romantik filmler izlemenizi bekliyor.

Aşk

Theodore adında yalnız bir adam, yakın gelecekte el yazısıyla mektuplar yazarak geçimini sağlıyor. Daha önce boşanmış olan eşinin yarattığı yalnızlık duygusu artık onu depresyona itmeye başlamıştır. Theodore hayatın ve aşkın anlamını sorgulamaya başlar ve bir reklamın ortaya çıkmasıyla hayatı dramatik bir şekilde değişir. Reklamda gördüğü ve evine satın aldığı teknoloji Samantha adında sanal bir karakterdir. Bu sanal karakterle geçirilen süre boyunca ilişkileri oldukça artacaktır. Theodore’a yalnızlığını unutturan bu sanal karakter, onun farklı bir gerçeklik yaşamasına olanak tanıyacak. En iyi romantik filmler Aradaki filmle aşk felsefesinin bazı tuhaflıklarına şahit olabilirsiniz.

Silbaştan

Joel ve Clementine, iki yıllık ilişkinin ardından yollarını ayırmaya karar verdi. Clementine ise Joel ile olan tüm anılarını hafızasından sildirir. Joel bunu öğrendiğinde üzüntüsü daha da artar ama bir şeyler yapması gerekir. Clementine onunla olan anılarını silmek istese de Clementine ile olan anılarını da silmek istemektedir. Anılarını silme operasyonu sırasında aklına Clementine ile yaşadığı tüm anlar gelir. Joel, anıların silinmesini istemediğini anlar ve anı silme operasyonunu durdurmak için elinden geleni yapar. İzlemek istediğiniz film, en iyi romantik filmler arasında.

aşk ve gurur

George döneminde geçen film, İngiltere’de doğup büyüyen beş kız kardeşin hayat hikayesini anlatıyor. Elizabeth, Jane, Mary, Kitty ve Lydia zengin bir koca bulup annelerinin tavsiyesi üzerine evlenerek büyüdüler. Evlenme çağına gelen kızlar bu tavsiyeye göre hareket ederler. İyi bir koca bulmak ve hayatlarını iyi yaşamak için ellerinden geleni yaparlar. Bunların arasında bir istisna vardır. Elizabeth özgür, neşeli ve kendine özgü doğasıyla dikkat çekiyor. Babasının desteğiyle annesinin tavsiyelerine uymayacak gibi görünüyor. En iyi romantik filmler Aralarında film izlemek için iyi bir alternatif.

Kazablanka

Victor Lazlow Alman kamplarından kaçarak Kazablanka’ya geldi. Buradan Portekiz’e gitmeyi, oradan da ABD’ye kaçıp sığınma talebinde bulunmayı hayal ediyor. Bu hayallerini gerçekleştirmek için tüm umudu gece kulübü sahibi Rick’e bağlıdır. Victor’un kaçması için gerekli tüm belge ve pasaportlar ancak Rick sayesinde elde edilebilir. Ancak Rick’in Victor hakkında başka düşünceleri vardır. Victor’un karısı Ilsa, Rick’i terk eden kadındır. Film, aşk tutkularının hayallerle kesişmesiyle ortaya çıktı. en iyi romantik filmler içinde.

Check Also

Bağcılar’da Düğün Salonu Arayanlar İçin 12 Mekan

Bağcılar'da düğün salonu arayanlar için en iyi 12 mekanı bulun! Geniş seçenekler ve uygun fiyatlarla unutulmaz bir düğün için hazırlık yapın.

Bir yanıt yazın