Hamilelikte Kasık Ağrısı – Obilsin

Hamilelikte Kasık Ağrısı
Hamilelikte yaşanan kasık ağrısı anneleri endişelendirebilir. hamilelikte kasık ağrısı Durumun nedeni basit sebeplere dayanabileceği gibi ciddi sorunların habercisi de olabilir. Hamileliğin doğal bir sonucu olabilecek bu tür ağrılar genel olarak; Bebek büyüdükçe rahim de bebeğe yer açmak için büyür. Bu büyümeye bağlı olarak çevredeki diğer organlarda da baskı oluşur ve bunun sonucunda ağrı hissedilir. İlk hamileliğini yaşayan kişilerde bu ağrılar daha şiddetli ortaya çıkabilir.

Kasık Ağrısı Hangi Durumlarda Dikkate Alınmalıdır?

Bazı durumlarda hamilelikte kasık ağrısı Bu ciddi sorunların işaretidir. Preeklampsi en sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Hamilelik sırasında ortaya çıkan bu durum, kontrol edilemeyecek boyutlara ulaştığında anneye ve taşıdığı bebeğe zarar verebilmektedir. Ağrıya neden olan bir diğer durum ise idrar yolu enfeksiyonudur. Şiddetli karın ağrısına neden olan bu enfeksiyon, pratik bir test yardımıyla kolaylıkla tespit edilebilmektedir. Ağrı hissedildiğinde şüphelenilen bir diğer durum ise dış gebeliktir. Bu durumda; Hamilelik rahim içinde değil tüp denilen kısımda gelişir. Hamileliğin ilerleyen dönemlerinde fark edilebilen bu durum kasık ağrısıyla kendini gösterir. Ultrason muayenesi yapıldığında kese tespit edilemiyorsa ve hormon artışı devam ediyorsa bu tanı konur ve ciddi bir durumdur. Bu ve benzeri sorunların ortaya çıkma ihtimali nedeniyle ağrı hissedilmesi durumunda doktora başvurulması tavsiye edilir.

Check Also

Geceye Bir Söz Bırak

Geceye Bir Söz Bırak: Şiirin büyüsünü paylaşabileceğiniz, duygularınızı ifade edebileceğiniz bir platform. Kendinizi şiirle anlatırken, diğerleriyle de bağlantı kurun.

Bir yanıt yazın