Kalbi kırılan kadın ne yapmalı

Bir kalbin kırılması ne kadar kolaysa, onarılması da o kadar zor olacaktır. Kalbi çok kolay kırılan kadınların bu hayal kırıklığının çözümünü her zaman kendi içinde araması gerekir. Kendi kalp kırıklıklarını iyileştirebilen kadınları yıkmak giderek daha zor olacak. Peki kalbi kırılan bir kadın ne yapmalı? Bu kalp kırıklığını kendi başınıza nasıl aşabilirsiniz? İşte kendi kendini tedavi etmek isteyen kadınlara bazı öneriler;

Acıyı kabul et

Yaşadığınız kalp kırıklıklarında ilk kural bu acıyı kabul etmektir. Biraz acı yaşamanın sorun olmadığını ve bunun kaçınılmaz bir gerçek olduğunu bilmelisiniz. Yaşadığınız bu can sıkıcı durumdan dolayı üzülmeniz çok doğal. Ve bu duygu iyileşme sürecinizin en önemli parçasıdır.

Acının üzerinden geç

Eğer kalp kırıklığınızdan dolayı yaşadığınız acıyı kabul ettiyseniz, bunları ele almanın zamanı gelmiştir. Kalbi kırılan insanların bu acıyı hissetmesi ve dayanması oldukça zor olacaktır. Ancak hayata devam edebilmek için bunun üstesinden gelebilmelisiniz. Yaşadığınız kalp kırıklığından kaçmayın, onunla başa çıkın, bir süre sonra alışacağınızı göreceksiniz.

Ağlamaktan çekinmeyin

Gülmek herkese çok iyi gelse de ağlamanın da çok önemli bir terapi olduğunu bilmelisiniz. Gülmek insanları iyileştirdiği gibi, ağlamak da insanları iyileştirir. Bu hem psikolojik açıdan kanıtlanmış bir durumdur. Üstelik ağlamak toksinleri arındırdığı için duygusal stresinizi de azaltır. Kalbi kırılan bir kadının ne yapması gerektiğini merak edenler için ağlamak çok iyi bir terapi olacaktır.

Alışkanlıklarınızı değiştirin

Uzun ilişkilerden sonra ağır kalp kırıklıkları yaşanır. Uzun ilişkiler her zaman önemli alışkanlıklar anlamına gelir. Bu nedenle tüm alışkanlıklarınızı, kalbinizin kırılmasına neden olan kişiyi hatırlatan tüm detayları bir kenara bırakın. Yeni hobiler, yeni alışkanlıklar edinmeye çalışın. Çünkü eski alışkanlıklar yerine edineceğiniz bu yeni alışkanlıklar, enerjinizi artırmanıza ve stresle mücadele etmenize yardımcı olacaktır.

Spor yap

Düzenli egzersiz kişilerin serotonin aktivitesini arttırır. Bu size her zaman rahatlama ve olumlu motivasyon sağlar. Bunun için ilgi alanınıza en yakın sporlardan birini oynamaya başlayın. Antrenman sırasında ve sonrasında ne kadar rahatladığınızı, kalp kırıklıklarından ne kadar uzak olduğunuzu kendiniz göreceksiniz.

Check Also

Öğretici ve Düşündürücü En Güzel Özlü Sözler

Öğretici ve Düşündürücü En Güzel Özlü Sözler: Hayatın derinliklerine inen, düşünmeye sevk eden anlamlı sözler burada! Her konuya dair özlü mesajlar için hemen ziyaret edin.

Bir yanıt yazın