Kesin Tutan Cinsiyet Tahmini – Obilsin

DOĞRU CİNSİYET TAHMİNİ

Anne-baba olmanın heyecanı içinde olan ebeveynler, bebeklerinin cinsiyetini tahmin etmeye çalışırlar. Günümüzde geliştirilen tıp teknolojileri sayesinde bebeğin cinsiyeti doğumdan önce öğrenilebilmektedir. Antik zamanlarda Doğru Cinsiyet Tahmini Konuyla ilgili çeşitli fikirler savunuldu. Bebeğin cinsiyeti ortalama 12 hafta sonrasında ultrason yardımıyla öğrenilebilmektedir. Bazı aileler bu kadar beklemek istemiyor. Aileler çeşitli çalışmalarla bebeklerinin cinsiyetini tahmin etmeye çalışıyor.

Bebeğin Cinsiyetini Önceden Öğrenmek Mümkün mü?

Aileler bir an önce çocuk sahibi olmanın heyecanıyla bebeklerinin cinsiyetini sabırsızlıkla öğrenmek istiyor. Doğruluğu kanıtlanamayan görüşler, ailelerin bebeğin cinsiyetini tahmin etmesine yardımcı olur. Örneğin anne hamilelikte çok tatlı tüketirse erkek çocuk, ekşi tüketirse kız çocuğu olacağı söylenir. Hamilelik deneyimi yaşayan anneler de Doğru Cinsiyet Tahmini Adı altında tahminlerde bulunabilirsiniz.

Ultrasonda Bebeğin Cinsiyeti Ne Zaman Öğrenilir?

Doğru Cinsiyet Tahmini Tıbbi olarak mümkün diye bir şey yoktur. Tıbbi gözetim altında yapılan tahminlerde bile 20 haftaya kadar yanılma payı vardır. Tıbbi olarak dahi bebeğin cinsiyetini kesin olarak tahmin etmek mümkün değildir. Bebeğin cinsiyeti farklı batıl inançlara göre tahmin edilmektedir. Bir başka inanışa göre ise hamile annenin yastığın altına saklanan bıçağı veya makası seçmesi durumunda bebeğin cinsiyetinin buna göre şekilleneceğine inanılıyor.

Check Also

Öğretici ve Düşündürücü En Güzel Özlü Sözler

Öğretici ve Düşündürücü En Güzel Özlü Sözler: Hayatın derinliklerine inen, düşünmeye sevk eden anlamlı sözler burada! Her konuya dair özlü mesajlar için hemen ziyaret edin.

Bir yanıt yazın