KUZUM NE DEMEK? KUZUM KELİME ANLAMI NEDİR?

Kuzum kelimesi ne anlama gelir? Son zamanlarda herkesin sevgilisi ve arkadaşları için çokça kullandığı ve özellikle Yeşilçam filmlerinde maruz kaldığımız “kum” kelimesinin anlamı nedir? TDK ne diyor? Yeşilçam filmlerinden günümüze kadar gelen bir kelime olan kuzum kelimesi selamlaşma, nezaket, sevgi, başkalarına ilgi gösterme, işaret olarak kullanılabilecek bir kelimedir. samimiyet. İşte Yeşilçam diyaloglarında sıkça görüp anlamını merak edenler için kelimenin anlamı! TDK’ya göre okşamak, yalvarmak veya dikkat çekmek anlamına gelen hitap sözcüğü olarak kullanılıyor. Genellikle bir adres biçimidir. Ku-zum olarak yazılır. Kişinin hayatınızdaki yerine göre kum kelimesinin anlamı karşıdaki kişi için farklı anlamlar taşıyabilir. Kum kelimesi sevgiliye, anneye, babaya, arkadaşa, yabancıya, herhangi bir tanıdık için kullanıldığında farklı anlamlar kazanır.

KUZU KELİMESİNİN ANLAMI NEDİR?

Genellikle sevgili, sevgili, karşıdakine yakınlık anlamına gelen ‘kum’ kelimesi özellikle kadınlar arasında sevgiliye ya da arkadaşlara karşı sıklıkla kullanılmaktadır. Nostalji kokan ve kelimeye “hayatım”, “sevgilim”, “tatlım” gibi anlamlar katan bu kelimeyi samimi bulduğunuz kişiler için de kesinlikle tereddüt etmeden kullanabilirsiniz. Ne zamandır buradasın canım? Nasılsın canım? Hoşgeldin sevgilim. Sana sahip olduğum için mutluyum canım. Seni seviyorum sevgilim. Bir düşün canım. Çeşitli şekillerde örneklendirilebilir.

TDK’DA KUZUM KELİMESİNİN ANLAMI NEDİR? TDK’DA KUZUM NE ANLAMA GELİYOR? İŞTE KUZU SÖZCÜĞÜNÜN ANLAMI!

Her ne kadar bir hayvan ismine benzese de aslında kuzu ve kuzu kelimeleri arasında bir boşluk bulunmaktadır. Sona eklenen M harfi kelimenin anlamını büyük ölçüde değiştirmektedir. Kuzu kelimesi henüz annesinden ayrılmamış veya yaklaşık 6 aya kadar olan yavru koyunu ifade ederken kuzu kelimesinin bununla hiçbir ilgisi yoktur. ‘Kum’ kelimesinin kuzunun tatlılığından esinlenerek ‘kum’ kelimesine evrildiği söylenebilirse de bir benzerlik bulmak mümkün değildir, çağrıştırdığı kelimenin anlamını taşımamaktadır. Her ne kadar çok fazla kullanılmasa ve erkeksi kesim tarafından pek hoş karşılanmasa da aslında oldukça nazik görülebilecek tatlı bir kelimedir. Genellikle kadınsı kesimin kullandığı kuzum kelimesinin anlamı dikkat çekmek anlamına gelen ünlem olmakla birlikte hitap etmek için de kullanılması mümkündür.

Check Also

Öğretici ve Düşündürücü En Güzel Özlü Sözler

Öğretici ve Düşündürücü En Güzel Özlü Sözler: Hayatın derinliklerine inen, düşünmeye sevk eden anlamlı sözler burada! Her konuya dair özlü mesajlar için hemen ziyaret edin.

Bir yanıt yazın