Mıknatıslı Kirpik Zararlı Mı? Kullananların Yorumları Ne Diyor? Sizin İçin Araştırdık

manyetik kirpikveya yaygın olarak bilindiği şekliyle takma kirpiklerGözün kurumasına ve daha fazla toza maruz kalmasına neden olduğundan gözümüze zarar verebilir. Bunun nedenlerini inceleyelim:

Manyetik Takma Kirpik Nedir?

Bu takma kirpik modelleri, iki bölümden oluşmaktadır. Göze takılacak alttan ve üstten olmak üzere iki ayrı takma kirpik ve bunları birbirine bağlayan küçük bir mıknatıs parçasından oluşur. Son yıllarda popülerliğini koruması ve daha kolay giyilip çıkarılabilmesi nedeniyle tercih ediliyor. Kozmetik ve güzellik pazarında, manyetik kirpik olarak da bilinirler. Normal takma kirpikleri çıkarıp takarken oluşan ve diğer kirpiklerinizin yırtılmasına, hatta kırılmasına neden olan yapışkanlık sorunu bu ürünlerde yoktur. Ancak gerçekçi bir görünüm için üst ve alt mıknatısları eşleştirmeniz gerekir. Böylece tek parça kirpik görünümüne kavuşacaksınız.

Manyetik kirpikler Bedava mağazalarda bulunabilir. Piyasada çok çeşitli manyetik kirpikler satılsa da güvenilir mağazalardan almanız sağlığınız açısından daha iyi olacaktır.

Manyetik Kirpik Nasıl Takılır?

mıknatıslı kirpik nasıl takılır

Manyetik kirpik kullanımı Öncelikle göz kapaklarınıza dikkatlice yerleştirmeniz gerekiyor. Aşağıdaki adımları takip ederek manyetik kirpiklerinizi güvenli bir şekilde gözlerinize takabilirsiniz: Manyetik kirpik setleri 4 parçadan oluşmaktadır. Her göz için 2 adet bulunmaktadır. Bir göz için parçalar alın ve birini kirpiğin hemen altına, diğerini ise hemen üstüne yerleştirin. Bu işlem sırasında mıknatısların üst üste gelmemesine yani kenarların dışına taşmamasına dikkat etmelisiniz.

Mıknatıs Kirpiklerin Zararları

Kirpiklerimiz gözümüzün üçte biri kadar uzayacak şekildedir. Bu uzunluktaki kirpikler göze gelen hava akışını engelleyerek rahatsız olmamızı engeller, aynı zamanda filtre görevi görerek gözlerimizi toz, toprak gibi zararlı parçacıklardan korur. Takma kirpik kullanmak gözlerimizin kurumasına ve toz toplayıcı görevi görerek gözümüze kaçmasına neden olur. Bu konuda yapılan son araştırmalar, manyetik kirpiklerin de normal takma kirpikler kadar zararlı olduğunu ortaya koyuyor.

Manyetik kirpik kullananlar ne diyor?

Manyetik kirpik kullananlar, çok memnun olmalarına rağmen bazı dezavantajlarının olduğunu belirtiyor. Bunlar şu şekildedir: Yapıştırıcı ile sabitlenmediği için düşme ve mıknatısların kayması sorun yaratabilir. Manyetik olduğu için ağırlık yapabilir ve göz kapaklarının düşmesine neden olabilir. Bu durumda plastik cerrahiye ihtiyaç duyulabilir. Mıknatıslar küçük ama çok güçlü olduğundan bazen çıkarırken göz kapağına ve kirpiklere zarar verebilirler. Yapışkanla sabitlenmediği için mıknatıslar hareket ettikçe kayabilir ve bu da bilmeden görüntüyü bozar.

İlgili İçerik:

Check Also

Geceye Bir Söz Bırak

Geceye Bir Söz Bırak: Şiirin büyüsünü paylaşabileceğiniz, duygularınızı ifade edebileceğiniz bir platform. Kendinizi şiirle anlatırken, diğerleriyle de bağlantı kurun.

Bir yanıt yazın