Robert Bobroczky 2,31 Metre Boyu İle Sizi Şaşkına Çevirecek

Basketbolcuların uzun boylu insanlar olduğu aşikardır. Basketbolda iyi smaçlar ve mükemmel oyun için belli bir boy uzunluğu gereklidir, ancak Robert Bobroczky Yüksekliği ile sizi şaşırtacak. Basketbol tutkusundan ve sağlık sorunlarıyla mücadelesinden asla vazgeçmeyen Robert, Avrupa’nın en uzun basketbolcusu. Robert Bobroczky’nin hayat hikayesini merak ediyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz. Robert Bobroczky 2000 yılında Romanya’nın Arad şehrinde doğdu. Babası da eski bir basketbolcuydu. Robert’ın en dikkat çekici özelliği ise 2,31 metre boyunda olmasıdır. Babasının boyuna genetik katkısı da büyüktü. Robert sadece 8 yaşındayken annesinden daha uzundu ve 1,88 metre boyundaydı; hayatının üzerinden 8 yıldan az bir süre geçmişti. 12 yaşındayken 2,18 metre boya ulaştı. Henüz 12 yaşındayken dev babasının boyuna ulaştı ve hatta onun boyunu aştı.

Robert’ın hızlı gelişimi ve büyümesi bilim adamlarının ona odaklanmasına neden oldu. Hayatı boyunca araştırma ve testlere tabi tutulan Robert Bobroczky’nin boyu aile genetiğinden kaynaklandı. Gördüğümüz gibi bu kadar büyümesi ve gelişmesi asla bir hormonal bozukluk ya da aşırı büyüme sendromu değildi.

Basketbol Kariyeri

Asıl kariyerinin 2014 yılında İtalya’nın Stella Azura adlı basketbol kulübüne transfer olmasıyla başladığını söylersek yanılmış olmayız. Dönemin NBA basketbol liginin ünlü isimlerinden Andrea Bargnani de bu takımda forma giymişti. Bu takım bir süreliğine Her ne kadar boyu ligde oynarken ona bazen avantaj sağlasa da, uzun süreli oyunlarda bu onun için bir dezavantajdı. Ancak kısa süreler oynayarak takımının şampiyonluğuna katkıda bulundu.


2016 yılında lise öğrencisiyken ailesiyle birlikte ABD’ye taşınmaya karar verdi. Amerikan basketboluna alışmak için fiziğini geliştirmeye karar verdi. Boyu uzun olmasına rağmen düşük kondisyonu onun için büyük bir dezavantaj oluşturuyordu. Eğitim sayesinde yeniden fiziğini kazanmayı başaran Robert Bobroczky, 2017 yılında ilk kez SPIRE Enstitüsüne girmeye hak kazandı. Robert’ın vücut gelişiminin tamamlanması itibarıyla 2,41 metre yüksekliğe ulaşacağı tahmin ediliyor.

Check Also

Bağcılar’da Düğün Salonu Arayanlar İçin 12 Mekan

Bağcılar'da düğün salonu arayanlar için en iyi 12 mekanı bulun! Geniş seçenekler ve uygun fiyatlarla unutulmaz bir düğün için hazırlık yapın.

Bir yanıt yazın