Sağlık Ocağı Kulak Temizler Mi? ASM’ye Gitmeden Öğrenin!

“Sağlık ocağı kulakları temizler mi?” sorusunun kısa ve net cevabı hayır. Sağlık Merkezi veya bugünkü adıyla Aile Sağlığı Merkezi, genel sağlık sorunlarına çözüm bulmak ve bu doğrultuda kişileri hastane bölümlerine yönlendirmek amacıyla hizmet vermektedir.

Sağlık Merkezi Kulakları Temizler mi?

Yani sağlık ocağında gerekli donanım bulunmadığından kulak temizliği mümkün değildir. Bazı Aile Sağlığı Merkezi kurumlarında doktorların takdirine bağlı olarak gerekli cihazlar veya kulak damlaları bulunsa da bunlar tamamen istisnadır. Kulak kirini gidermek için hastanelerin veya özel sağlık merkezlerinin kulak burun boğaz bölümlerine başvurmanız sağlığınız açısından çok daha iyi olacaktır. Uzman olmayan kişilerin yaptığı kulak açma işlemleri işitme kaybına neden olabilir. Bu merkezlerde kulak temizleme cihazı ile kulağınız hızlı ve sorunsuz bir şekilde temizlenir.

Kulak Temizleme Damlası

Eczanelerde satılan kulak temizleme damlaları gibi Oksibor tavsiye edilen. Oxybor kulak damlası günde 3 defa 5 damla olarak 3 dakika süreyle kulağınıza uygulanır. Oxybor damlalarının herhangi bir yan etkisi yoktur ancak doktor kontrolünde kullanmalısınız. Oksibor kulak damlaları evde kulak temizliği için mükemmeldir.

Ayrıca şu içerikleri de okumanızı öneririz:

Check Also

Bağcılar’da Düğün Salonu Arayanlar İçin 12 Mekan

Bağcılar'da düğün salonu arayanlar için en iyi 12 mekanı bulun! Geniş seçenekler ve uygun fiyatlarla unutulmaz bir düğün için hazırlık yapın.

Bir yanıt yazın