Sayılar ve Anlamları ( Numeroloji )

Kendi anlamlarınızı bulmanız önemlidir, ancak her sayının ne anlama geldiğini bilmek yardımcı olur. Bazen her sayının geleneksel enerjisine, büyüsüne ve anlamına gerçekten uyum sağlarız:

0 Sayısının Anlamı

Bu sayı genellikle hiçlikle ilişkilendirilir. Bu nedenle, bu sizin yaşam yolu numaranız olamaz, ancak daha fazla anlam eklemek için diğer sayılara eklenebilir, örneğin on’un katları gibi, tek başına birden fazla anlam ve enerji önermektedir. Sıfır, ilkel boşluğun, rahmin, potansiyeller aleminin temsilcisidir. Sıfır, bütünlüğü simgeleyen bir dairedir: Yaşamdan önce gelen sonsuz güç. Hiçbir şey ve her şey, başlangıç ​​ve bitiş. Sıfır çoğu zaman Ruh’un veya Tanrı’nın ve dolayısıyla birlik ve bütünlüğün sembolüdür. Sıfırları görmeye devam ederseniz yaptığınız hiçbir şeyi değiştirmeyin! Bu sayı tamamen doğru yolda olmakla ve kendinizin en iyi versiyonuna doğru ilerlemekle ilgilidir. Kendinizden veya yeteneklerinizden şüphe duyduğunuzu görmek özellikle güven verici bir rakamdır, bu nedenle kendinizi güvensiz hissettiğinizde bile buna dikkat edin.

1 Numaranın Anlamı

Biri liderliği, gücü ve güveni sembolize eder. Sayı, iradeyi ve kesinliği yansıtan düz bir ok gibidir. Biri aynı zamanda bireyselliği, kendini keşfetmeyi ve kendini güçlendirmeyi de yansıtır. Dişil ve alıcı olan sıfırdan farklı olarak kişi, eril ve istekli bir enerjiye sahiptir. 1 sayısını görmek olumsuzluklarla mücadele ediyor olabileceğinizi gösterir. Ek olarak, kendi gerçekliğinizi yarattığınız için bu sayı size yanlışlıkla daha fazla olumsuzluk yaratabileceğinizi hatırlatır. Nedenini düşünün ve yokluk yerine bolluk frekansında titreştiğinizden emin olmak için zihninizi korkularınız yerine arzularınıza odaklayın. Bu olumsuzluğun üstesinden geldikten sonra, her türlü değişikliği kucakladığınızdan emin olun. Biri bir basamak taşı ve başlangıçları temsil eden bir sayıdır. Bu sayıyla ilişkili diğer nitelikler güç ve liderliktir.

2 Sayısının Anlamı

İki, dualitelerin sayısıdır; Hayatta, ışık ve karanlık, iç ve dış, yin ve yang, eril ve dişil, iyi ve kötü, yaşam ve ölüm, akıl ve kalp vb. arasında algıladığımız ayrım. İki rakamı ortaklığı sembolize ederken aynı zamanda çatışmayı ve muhalefeti de sembolize eder. Dengeli olduğunda iki numara uyumdur, ancak dengesiz olduğunda iki numara yıkıcı olabilir. Son zamanlarda işler senin için zor mu oldu? İki, dengeyi simgelemektedir; bu nedenle, eğer şu anda etrafınız çatışmalarla çevriliyse ve 2 sayısını görmeye devam ediyorsanız, işlerin daha iyi olacağına dair inancınız olsun. 2 sayısının tekrarları, dengenin gelmesini bekleyip beklemeyeceğinizi size söyler. Geleceğe dair sahip olduğunuz vizyona sadık kalın. Ayrıca iyimserliğin haklı olduğunu da bilin. Alternatif olarak, hiçbir şeyin ters gitmeyeceğini düşünüyorsanız olumlu düşünmeye devam edin ve zihninizi olumsuzluğa sürükleyecek her şeye hazırlıklı olun. Güç ve dayanıklılık fikrine dayalı bazı olumlamalar tasarlayın ve her birini iki kez söyleyin. Ayrıca ilişkilere, ortaklıklara ve ekip çalışmasına odaklanın. Her yerde iki sayısını görmek, başka biriyle ilişkileriniz üzerinde çalışmanız gerektiğine dair bir işaret olabilir.

3 Sayısının Anlamı

Üç genellikle özellikle şanslı ve güçlü bir sayı olarak görülür. Üçü, akıl, beden ve ruh gibi yaşamın temel ilahi ilkesini temsil eder; doğum, yaşam ve ölüm; başlangıç, orta ve son; geçmiş, şimdi ve gelecek vb. Wicca ve Hıristiyanlık gibi manevi gelenekler, manevi gücü bir üçlü olarak görür; örneğin Baba, Oğul ve Kutsal Ruh ve Bakire, Anne ve Kocakarı. Üç, başarının, sezginin ve iyi şansın sembolüdür. 3 rakamı sevgi ve bilgelik kaynaklarının yakında olduğunu ve onlardan yararlanabileceğinizi gösterir. Aynı zamanda sıklıkla şans ve iyi şansla da ilişkilendirilir. Örneğin, birisiyle öğle yemeği yiyorsanız ve çekte bir sürü 3 görüyorsanız, bu kişinin hayatta istediklerinizi elde etmenize nasıl yardımcı olabileceğini daha fazla düşünün. Bu, bilgi tabanınızı genişletmek, hayallerinizi kovalamak ve kendinize meydan okumak için doğru zaman olabilir. Sonuçta şans ve bilgelik yanınızda olsun. Bunun geniş bir uygulanabilirliği vardır, dolayısıyla aşktan paraya, başarıya ve kişisel gelişime kadar her şeyle ilgili olabilir.

4 Sayısının Anlamı

Dört, sakinlik ve sağlamlık hissi uyandıran, ayakları yere basan ve istikrarlı bir sayıdır. Dört, büyük ölçüde fiziksel dünyaya kök salmıştır ve şimdiki zaman ve “şimdi” ile ilgilidir. Örneğin dünyanın dört mevsimi, dört elementi ve dört köşesi vardır. Dört, güçlü bir temel oluşturmak ve gerçekçi bir bakış açısı geliştirmekle ilgilidir. 4 sayısı istikrarı ve rutini temsil edebilir. Örneğin dört mevsim (İlkbahar, Yaz, Sonbahar ve Kış). Ancak son zamanlarda 4 sayısını çok sık görüyorsanız, biraz fazla güvenli oynuyor olabilirsiniz. Belki hayatınızı katı bir rutin içinde yaşıyorsunuz, kapsamlı planlar yapıyorsunuz ve hayallerinizin peşinden gitmek için ‘doğru zamanı’ bekliyorsunuz. Üretken tezahür çalışmasının bir kısmı, kendinizi konfor alanınızın dışına itmeyi ve yeni varoluş yollarını denemeyi içerir. 4’leri tekrarlamak, bazı yönlerden inanç sıçraması yapmanın size fayda sağlayacağının bir işaretidir.

5 Sayısının Anlamı

Beş, bir dizi macera ve özgürlüktür. Beş aynı zamanda çoklu duyusal bir sayıdır (beş duyu, beş el ve ayak parmağı) ve hayattan zevk almak, yeni deneyimler denemek ve zevk aramakla ilgilidir. Bu sayı aynı zamanda yaşamdaki değişiklikleri (evlilik, boşanma, yeni işler gibi) deneyimlemek ve önemli seçimler yapmakla da ilişkilidir. 5 sayısı genellikle macera ve değişimle ilişkilendirilir. Bu genellikle vücudunuzu (beş duyunuzu) ve etrafınızdaki insanları dinlemeye başlamanın zamanı geldiğinde ortaya çıkar. Belki kendi başına bazı şeylerle mücadele ediyorsun, çok fazla şey üstleniyorsun ya da başkalarıyla işbirliği yapmıyorsun. 5 Numara, size en olumlu değişimin etrafınızdaki dünyayı takdir etmekten kaynaklanacağını söylemek için burada. Gördüğünüz, duyduğunuz, dokunduğunuz, kokladığınız ve hissettiğiniz şeyler için şükran gösterin. Aynı zamanda bir yolculuğa çıkabileceğinizi de gösterir (zihinsel, ruhsal veya fiziksel bir yolculuk olsun).

6 Sayısının Anlamı

Altı, dünyevi ve manevi alemler arasındaki dengeyi temsil eder. Altı aynı zamanda sezgi, basiret ve diğer duyu dışı kapasitelerle de bağlantılıdır (dolayısıyla “altıncı” his). Nümerolojide altı, bakıcının sayısıdır; Başkalarını şefkatle besleyen ve onlara hizmet eden kişi. Tarot’ta altısı Aşıkları temsil eder. Bu şekilde altı sayısını görmeye devam ederseniz, bu iç huzuru ve öz sevgiyi benimsemeniz gerektiğinin bir işareti olabilir. Benzer şekilde, endişe veya korku nedeniyle geride kaldığınızda, etrafınızda 6 sayısını görmek yaygındır. İstediğinizi tezahür ettirecekseniz, bu duyguları aşmanın yollarını bulmanız gerektiğini bilmenizi sağlar. Günlük tutma, terapi ve olumlu onaylamalar, 6 sayısını görmeye devam ederseniz emrinizde olan en iyi araçlardan bazılarıdır.

7 Sayısının Anlamı

Yedi, eşzamanlılık, şans ve mükemmellik ile ilişkili sihirli bir sayıdır (yedi çakra, gökkuşağının yedi rengi, haftanın yedi günü vb.). Yedi aynı zamanda ruhsal uyanış, iç gözlem ve bilgeliğin gelişimi ile ilişkili mistik bir sayı olarak da görülür. Bu sayı Hakikat arayışı ve hayatı daha derin bir şekilde anlama arzusuyla bağlantılıdır. 7 sayısı yeni fırsatlarla, özellikle de önünüze çıkmasını beklemediğiniz fırsatlarla yakından bağlantılıdır. İş ilanları, flört beklentileri, yaşanacak yerler veya yeni derslerle bağlantılı olarak görünebilir, ancak tekrarlanan 7’leri gördüğünüz her yerde, çok avantajlı bir şeyin açıkça gizlendiğinden emin olabilirsiniz. Ayrıca içgüdülerinizi dinlemeyi öğrenin. Yedi sayısını görmeye devam ettiğinizde içgüdülerinize güvenin ve ruhsal bir uyanışa hazırlanın.

8 Sayısının Anlamı

Sekiz, bolluk, refah ve finansal refahla bağlantılıdır. Beceriklilik, sıkı çalışma, kararlılık ve içsel güç sekizin nitelikleridir. Manevi açıdan sekiz, bilinci bilinçaltıyla ve dünyevi olanı maneviyatla birleştiren bir dengeleyici veya eşitleyici (dolayısıyla şekli) olarak görülür. Yani “ne ekersen onu biçersin” atasözüne sekiz yansımıştır. Çin’de 8 inanılmaz derecede şanslı bir sayıdır. Bu sayı genellikle bolluk ve refahın sembolüdür. Sekiz sayısının şekli, döngüleri ve sonsuzlukla bağlantısı nedeniyle momentum ve tekrar temalarını da akla getiriyor. Bu nedenle, sekiz sayısını görmeye devam ederseniz, tüm olumsuz düşünceleri temizlediğinizden emin olun ve pozitifliğin içinizde katlanarak büyümesine izin verin. 8 sayısını tekrar tekrar görmek genellikle olumlu bir işarettir, çünkü bu sayı aynı zamanda denge ve başarı ile de ilişkilendirilir. Bu sayıyı her gördüğünüzde kendinizi güçlendirecek, özgüveninizi artıracak ve seçtiğiniz alanda daha etkili hale gelecek değişikliklere işaret edebilir.

9 Sayısının Anlamı

Dokuz, gerçekleşme sayısıdır. Bilgelik, kendini inceleme, aydınlanma ve yüksek bilinç dokuz numarayla ilişkili niteliklerdir. Dokuz aynı zamanda kişinin daha yüksek amacı ve nihai yaşam misyonuyla da bağlantılıdır; bu sayı bizi hayatlarımıza kuşbakışı bakmaya teşvik eder. Son olarak 9 sayısı şefkat ve empatiyle bağlantılıdır. Doğal bir empati olabilirsiniz. Bunu hayatınızda görürseniz, başkalarının hayatlarına çok fazla iyilik getirme şansınız yüksektir. Dokuz, yeteneklerinizi ve bilgeliğinizi dünyayla paylaşmanız gerektiğinin bir işareti olabilir! Öte yandan 9, başkalarının ihtiyaçlarını karşılamak için çok çalışıp çalışmadığınızı değerlendirmenizi istemek için oradadır. Bu enerjinin bir kısmını kendi amaç ve hedeflerinize yönlendirmenin zamanı gelmiş olabilir. Ancak ne olursa olsun, kendi yeteneklerinize güvendiğinizden ve yardımsever doğanızı kucakladığınızdan emin olun.

10 Sayısının Anlamı

On, tamamlanmayı temsil eder: bir döngünün sona ermesini ve bütünlüğün elde edilmesini. On hem erkeksi hem de dişildir ve içsel benliğimizin parçalanmış kısımlarını bütünleştirdiğimizde mümkün olan birliği yansıtır.

11 Sayısının Anlamı

Onbir, sıklıkla ‘ruhsal haberci’ olarak adlandırılan güçlü bir sayıdır. Bu sayı hem olumlu hem de olumsuz çağrışımlar taşır. Bir yandan on bir, acil bir değişiklik yapma ihtiyacını temsil edebilir (dolayısıyla “on birinci saat” ifadesi), ancak diğer yandan on bir kişinin kaderiyle bağlantılıdır. Başka bir deyişle, onbiri görmek size yaşam yolunuz ve hangi yollardan yürümeniz veya yürümemeniz gerektiği hakkında çok şey anlatabilir. Bu 11 11 makalemde on bir sayısını daha derinlemesine yazdım.

12 Sayısının Anlamı

On iki kozmik düzenin sayısıdır. Örneğin yılın on iki ayı, on iki astrolojik burcu, on iki kişilik arketipi vb. vardır. Nümerolojiye göre on iki, yaratıcı ve bireysel kendini ifade etme sayısıdır. Son Bakış: Sayıların anlamını anlamak, kendinizi keşfetme ve gerçekleştirme konusunda size ekstra bir içgörü katmanı sağlar. Rakamlara yüklediğiniz kişisel anlam her zaman yukarıdaki açıklamalara uymayabilir ancak benzersiz yorumlarınıza her şeyden önce değer vermeniz önemlidir. Yukarıdaki açıklamalar kendi içgörünüzü geliştirmek için bir sıçrama tahtasıdır. Benim için tekrar eden sayıları fark etmek ve anlamlarını araştırmak hayatımdaki son derece hayati bilgileri netleştirmeme yardımcı oldu. Bu içgörülerin çoğu aslında hayatımın gidişatını değiştirdi. Yani sayıların ve eşzamanlılığın anlamına dikkat etmek hiç de küçümsenecek bir şey değil! Bazen vermek istediğiniz kararı onaylamanıza yardımcı olacak 1010 veya 555 gibi tekrar eden bir sayı görürsünüz. Bazen de gördüğünüz tekrar eden rakamlar sizi alacağınız kararlar konusunda dikkatli olmanız konusunda uyarıyor. Dikkat edin, çünkü Ruhunuz ve Evren sizinle tekrarlanan sayılar aracılığıyla iletişim kurabilir ve iletişim kurmaktadır. Kaynak: https://lonerwolf.com/meaning-of-numbers/

Check Also

Bağcılar’da Düğün Salonu Arayanlar İçin 12 Mekan

Bağcılar'da düğün salonu arayanlar için en iyi 12 mekanı bulun! Geniş seçenekler ve uygun fiyatlarla unutulmaz bir düğün için hazırlık yapın.

Bir yanıt yazın