Sivilcelere ne iyi gelir ? Sivilceler İçin Çözüm Önerileri

Akne karşılaştığımız en büyük sorunlardan biridir. Akne ile baş etmek de bir o kadar zordur. Yağlanma ve hormonal değişikliklerden kaynaklanan sivilcelere tıbbi olarak hızlı bir çözüm bulmak mümkün ancak Sivilceye ne iyi gelir? Eğer öyleyse daha iyi bir çözüm için bir uzmana danışmak faydalı olacak gibi görünüyor.

Ne yapmalısın?

Cildinizi Yıkayın Yağ ve Şeker Tüketimini Sınırlayın Karbonhidratı Azaltın Cildinizin Nefes Almasını Sağlayın Dermatoloğa Başvurun

Cildinizi Yıkayın

Akne oluşumuna neden olan önemli faktörlerden biri de yetersiz cilt temizliğidir. Sivilcelerden kurtulmak istiyorsanız cilt temizliğine dikkat etmeniz gerekiyor. Cildinizi günde birkaç kez sabunla yıkamak sivilcelere ne iyi gelir sorunuza önemli bir cevap olabilir.

Yağ ve Şeker Tüketimini Sınırlayın
Sivilceye neden olan önemli faktörlerden biri de yağ ve şeker tüketimidir. Vücudun ihtiyacından fazla tüketilen şeker ve yağlar sivilce olarak ortaya çıkabilir ve bu da çirkin bir görünüme neden olabilir. Yağ ve şeker tüketiminizi sınırlandırırsanız, Sivilceye ne iyi gelir? Sorunuza önemli bir cevap almış olabilirsiniz.

Karbonhidratı Azaltın
Yüksek karbonhidrat tüketimi sivilceye neden olabileceğinden karbonhidrat tüketimini sınırlamak gerekebilir. Sivilce özellikle çok fazla karbonhidrat tüketen kişilerde çok sık görülen bir sorundur. Karbonhidrat tüketiminizi günde 200 grama düşürebiliyorsanız sivilceleriniz konusunda önemli bir adım atmış olabilirsiniz.

Bir Dermatoloğa danışın
Dermatologlar cilt sorunları konusunda uzmanlaşmış kişilerdir. Cildinizdeki sivilceler tüm önlemlerinize rağmen geçmiyorsa dermatoloğa başvurmanız sorununuzu her zaman daha iyi çözecektir. Dermatolog ayrıca yaşa bağlı sivilce sorunları için en iyi çözümlere de karar verecektir.

Cildiniz Nefes Alsın
Kolay nefes almayan ciltlerde sivilce sorunları çok daha sık görülür. Cildinizdeki gözenekler doluysa bunları boşaltmak için çözümlerimiz var. Tencereye sıcaklığı en az 80 derece olan suyu dökün. Yüzünüzü tencereye yaklaştırın ve buharın yüzünüze temas etmesine izin verin. Bu sayede tıkanmış gözenekleri açabilirsiniz. Yukarıdaki çözüm önerilerini başarıyla uygulayarak sivilce sorunlarına veda edebilirsiniz.

Check Also

Bağcılar’da Düğün Salonu Arayanlar İçin 12 Mekan

Bağcılar'da düğün salonu arayanlar için en iyi 12 mekanı bulun! Geniş seçenekler ve uygun fiyatlarla unutulmaz bir düğün için hazırlık yapın.

Bir yanıt yazın