Yeni Bir Arkadaş Önerin Var Ne Demek?

Facebook ülkemizde en çok kullanılan sosyal medya kanallarından biridir. Facebook zamanla kendini geliştirip yeniledikçe kullanıcılara farklı özellikler sunuyor. Yenilenen özelliklerden biri olan arkadaş önerileri, bazen kullanıcıların kafasında karışıklığa neden olabiliyor. Yeni arkadaş önermenin ne demek olduğunu merak ediyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz. Facebook kullanıyorsanız sosyal medyanın önerdiği arkadaş önerilerine rastlamamanız mümkün değil. Bu sosyal medyanın her hesaba belirli aralıklarla ve kriterlere göre gönderdiği arkadaş önerileri, yeni bir arkadaş öneriniz olduğunu belirten bir bildirim olarak alınmaktadır.

Yeni Bir Arkadaş Tavsiyeniz Tam Olarak Ne Demektir?

Facebook’un tüm kullanıcıların arkadaş listelerine ücretsiz erişimi vardır. Sosyal medyada eklediğiniz, arkadaşlarınızın veya sizin tanıyabileceğiniz kullanıcıları size göstermek istiyor. “Yeni bir arkadaş öneriniz var” bildiriminde bunlar, Facebook’un tanıyor olabileceğiniz kişileri fark ettiğinde gönderdiği arkadaş önerileridir. Yani arkadaşlarınızdan veya Facebook’ta etkileşimde bulunduğunuz gruplardan ve paylaşımlardan arkadaşlık önerileri alabilirsiniz.

Neden Tanımadığım Kişilere Bildirim Gönderiliyor?

Facebook algoritmasını anlamak her ne kadar zor olsa da, gönderilen bildirimlerdeki kişilerle, tanımasanız bile dolaylı olarak etkileşime girdiğiniz açıktır. Mutlaka ortak arkadaşlarınız, ortak gruplarınız, beğendiğiniz sayfalar vardır. Önerilen kişileri tanımıyor olsanız bile, hesap etkinliklerinizde ve arkadaşlarınızın arkadaş listelerinde yer alan kullanıcılar size gönderilebilir ve tanımadığınız kişiler de doğal olarak arkadaş önerisi olarak karşınıza çıkabilir.

Yeni Bir Arkadaş Tavsiyeniz Var Ne Demektir? Bu Konuyla İlgili Bildirimleri Kim Gönderiyor?

Gerçek kullanıcılar hesabınızda görünen bu bildirimleri asla size göndermez. Facebook algoritması, hesap etkinliklerinize, etkileşimlerinize ve arkadaşlarınıza göre arkadaşlarınızı önerir. Bu öneriler algoritması, tanıyor olabileceğiniz kişileri değerlendirerek size düzenli aralıklarla bildirim gönderir.

Facebook Profilinize baktığınızda “Yeni Arkadaş Öneriniz Var” bildirimi kayboluyor mu?

Yeni arkadaş önerisi almanın ne anlama geldiğini kullanıcıların merak ettiği bir diğer konu ise, kullanıcının Facebook profilini görüntüleyen kişinin kendisine önerilip önerilmeyeceği sorusudur. Facebook’un arkadaş önerileri bu şekilde çalışmıyor ancak belirli kriterler karşılandığında kullanıcılar birbirlerine arkadaş bildirimi olarak öneriliyor.

Check Also

Öğretici ve Düşündürücü En Güzel Özlü Sözler

Öğretici ve Düşündürücü En Güzel Özlü Sözler: Hayatın derinliklerine inen, düşünmeye sevk eden anlamlı sözler burada! Her konuya dair özlü mesajlar için hemen ziyaret edin.

Bir yanıt yazın