Aile hekimi değiştirme formu nasıl doldurulur

İkamet adresinize en yakın Aile Sağlığı merkezleri hastalandığınızda aklınıza ilk gelen kurumlardır. Bu kurumlarda çalışan aile hekimleri sağlık durumunuzu inceleyen, tedavi eden ve tedavi için gerekli ilaçları yazan kişilerdir. Türkiye Cumhuriyeti’ne kayıtlı her Türk vatandaşının bir aile doktoru vardır. Aile hekimliğinde ise tüm bireyler düzenli olarak sağlık taramasından geçirilmektedir. Aile hekiminizin size en yakın aile sağlığı merkezinde bulunması her zaman faydalıdır. Adresinizi değiştirmeniz durumunda aile hekiminizi değiştirme hakkınız olduğunu unutmayın. Bunun için ilgili kurumlara dilekçe ile başvurmanız gerekmektedir. Aile hekimi değişiklik formu ile size en yakın Aile Sağlığı Merkezine başvurmanız yeterlidir. Peki bu değişim için ne gerekiyor? Aile hekimi değiştirme formu nasıl doldurulur?? Gelin bunu değiştirme formu üzerinden birlikte inceleyelim. Adres değişikliği veya daha birçok nedenden dolayı aile hekiminizi değiştirmek istiyorsanız en yakın Aile Sağlığı Merkezine gitmelisiniz. Burada personel tarafından size verilen aile hekimi değişikliği formunu doldurmanız gerekmektedir. Bu formu doldururken hakkınızda en doğru bilgileri vermeniz gerekmektedir. Yalnızca eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulan formlar işleme alınır.

Aile hekimi değiştirme formu nasıl doldurulur? Merak edenler için aşağıdaki örnek forma göz atabilirsiniz.


Formu doldurmaya başlamadan önce eski aile doktorunuz hakkında ihtiyacınız olan bazı bilgiler olacaktır. Eski aile hekiminizin adını, doktorunuzun numarasını ve bağlı olduğunuz aile sağlığı merkezini bilmiyorsanız bu bilgilere E-Nabız üzerinden ulaşabilirsiniz. Veya formu size ileten Aile Sağlığı Merkezi personelinden yardım isteyebilirsiniz. Tüm Aile Hekimliği merkezlerinde kullanılan sistemlerde kimlik numaranızı kullanarak aile hekimi sorgulaması yapabilirsiniz. Bu sayede öncelikle halihazırda bağlı olduğunuz Aile Hekiminin bilgilerini dolduracaksınız.


İkinci adım olarak aile hekiminizi değiştirme nedeninizi belirtmeniz gerekmektedir. Bunun için formdaki Aile Hekimi Değiştirme Nedeni bölümünde listelenen nedenlerden birini seçmeniz gerekmektedir. Bu değişikliği neden yapmak istediğinizi bize bildirmeniz gerekmektedir.


Üçüncü adımda sizden adres bilgilerinizi eksiksiz olarak girmeniz istenmektedir. Başvuru sahibi olarak formda belirtilen alanlara kayıtlı ikamet adresinizi girmeniz gerekmektedir. Dördüncü adım olarak aile hekimini kimin adına değiştireceğinizi belirtmelisiniz. Adres değişikliği durumunda aynı aileden birçok kişi aynı anda aile hekimini değiştirebilmektedir. Bu form ile kendiniz veya tüm aileniz adına tek seferde değişiklik talebinde bulunabilirsiniz. Bu formu her aile bireyi için ayrı ayrı doldurmanıza gerek kalmadan, toplu olarak bu formu işleyebilirsiniz.

Son olarak formun alt kısmına başvuru tarihini ve başvuru sahibinin adını ve imzasını doldurduğunuzda formunuz artık tamamen doldurulmuştur.

Aile doktoru Değiştirme formu nasıl doldurulur? Merak edenler için süreç bu kadar basit olacak.

Check Also

Bağcılar’da Düğün Salonu Arayanlar İçin 12 Mekan

Bağcılar'da düğün salonu arayanlar için en iyi 12 mekanı bulun! Geniş seçenekler ve uygun fiyatlarla unutulmaz bir düğün için hazırlık yapın.

Bir yanıt yazın