Akvaryumda Karides Beslemek – Obilsin

Akvaryumda Karides Nasıl Beslenir?

Tatlı suda yaşayan karidesler akvaryum mağazalarında satılmaktadır. Kırmızı, siyah, mavi, kahverengi ve turuncu gibi renkleri mevcuttur. Kendi akvaryumumdan bir kesit

Karides akvaryumu suyunun sıcaklığı 25-28 C arasında olmalıdır. 6,2 ile 7,3 arasındaki pH aralığı idealdir. Karidesler algleri ve bitkileri sever. Onlarla beslenirler. Bu nedenle karides akvaryumunuzu alg ve bitkilerle donatmanız karideslerin seveceği bir ortam olacaktır. 40-50 LT’lik bir akvaryumda karides beslemeye başlayabilirsiniz. Fakat çok çabuk çoğalırlar. Bir karides 20-30 yavru doğurur. Bu bebekler büyüyene kadar akvaryum karideslerle doludur. Akvaryumumda 15 civarında karides vardı. 2-3 ayda 150’den fazla karides çıktı (akvaryumum 150 LT). Karidesler bitki balıkları için sağlanan yemle beslenebilir. Ayrıca akvaryumdaki algleri ve bitkileri de yerler. Suya hava vermeniz gerekiyor. Hava motorunuz yoksa haftada bir akvaryumdaki suyun 1/4’ünü değiştirmek işinizi görecektir. Karidesleri balıklarla aynı akvaryumda tutmanızı önermiyorum. Balıklar karides yerler. Zebra balığı ile besleyebilirsiniz. Ağızları küçük olduğundan karideslere zarar vermezler.

Check Also

Geceye Bir Söz Bırak

Geceye Bir Söz Bırak: Şiirin büyüsünü paylaşabileceğiniz, duygularınızı ifade edebileceğiniz bir platform. Kendinizi şiirle anlatırken, diğerleriyle de bağlantı kurun.

Bir yanıt yazın