Aldatan erkeklerin yorumları – Obilsin

Aldatma, çok eski çağlardan beri var olan ve her geçen gün etkisini arttırmaya devam eden bir olgudur. Özellikle erkeklerde oldukça yaygın görülen bu durumun arkasında pek çok farklı nedenin olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Erkekler neden aldatır, aldattığında nasıl hisseder gibi birçok soruya cevap alabilmek için aldatan erkeklerin yorumları dikkate alınır. Bu durumu yaşayan ve hissettiklerini ilk elden paylaşan erkeklerin yaptığı yorumlar bu alandaki bilimsel açıklamalara da ışık tuttu.

Erkekler neden aldatır?

Aldatma erkekler için her zaman sıcak bir konudur. Her yaş grubundan erkekler, flört ya da evlilik süreçlerinde eşlerini ya da sevgililerini aldatmaktadır. Bunu neden yaptıkları her zaman merak konusu olmuştur. Aldatan erkeklerin yorumlarına ve bu konuya açıklık getirmeye çalışan kaynaklara baktığımızda, erkeklerin aldatmasının çok yaygın nedenlerini görüyoruz. Yapılan araştırmalara göre erkeğin aldatma isteğinin ardındaki en önemli neden ‘sahiplenme’ duygusu olarak biliniyor. Yani erkekler aldattığında fazladan bir kişiye değil, kendilerine ait olmayan bir şeye sahip olma duygusunun baskın olduğu görülüyor. Her zaman fizyolojik olarak güçlü olmak ve güçlü görünmek isteyen erkekler için bu durum aslında ‘güç, güçlü ve kudretli olma’ duygularının farklı bir tezahürüdür. Aldatan erkeklerin yorumları incelendiğinde altta yatan en önemli nedenin bu olduğu anlaşılmaktadır. Bu duyguların yanı sıra yenilik ve macera arayışı da erkeklerin kontrol edemediği dürtüler arasındadır. Her zaman daha özgür ve bağımsız hissetmek, yenilikleri doyasıya deneyimleyebilmek, erkeklerin aldatmasının en önemli nedenleri olarak görülüyor. Erkeklerin sık sık ve kısa süreli aldatmasının sebepleri arasında cinsel içgüdüler de yer alıyor. Eşini seven ancak cinsel tatminsizlik nedeniyle sürekli gündelik ilişkileri tercih eden bir grup erkeğin olduğu biliniyor. Uzun süreli duygusal bağlılıktan uzak, yalnızca cinsel amaçları içeren bu sadakatsizlikler oldukça yaygındır. Aldatan erkeklerin yorumlarına bakıldığında bir erkeğin neden aldatmaya yöneldiği, bunu hangi koşullar altında tereddüt etmeden yapabildiği ve nasıl hissettiği açıkça görülmektedir.

Check Also

Öğretici ve Düşündürücü En Güzel Özlü Sözler

Öğretici ve Düşündürücü En Güzel Özlü Sözler: Hayatın derinliklerine inen, düşünmeye sevk eden anlamlı sözler burada! Her konuya dair özlü mesajlar için hemen ziyaret edin.

Bir yanıt yazın