Arkadaş Ve Dost Arasındaki Farklar Nelerdir?

Dost ve arkadaş kavramları dilimizde eş anlamlı kelimeler olsa da hayatımızda bu iki kavram çok farklı anlamlar ifade etmektedir. Arkadaş ve arkadaş arasındaki farklar sayısızdır ancak bunlar ana gruplar halinde gruplandırılabilir. Bu iki kavram arasındaki farkları merak ediyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.

Dostluklar Kısa Ömürlüdür, Dostluklar Ömür Boyudur

Arkadaşlıklar kısa sürede kurulur ve bir süre sonra kolaylıkla sona erebilir. Öte yandan arkadaşlıkta bu asla böyle olmaz. Arkadaşlarınız hayatınız boyunca yanınızdan asla eksik kalmayacak.

Arkadaş ve arkadaş arasındaki farklar nelerdir?

Para ve zaman dostlarla paylaşılır, dertler dostlarla paylaşılır

Gerçek arkadaşlar sorunlarınızı dinler ve sanki kendi sorunlarıymış gibi çözüm ararlar. Sorun dönemi boyunca size en büyük desteği sunuyorlar. Bir arkadaş sadece zamanınızı ve paranızı sizinle paylaşır. Daha fazla vakit geçirmek için karşılıklı çıkar ilişkilerine girer.

Arkadaşınla üzüldün, dostunla güldün

Arkadaş ile arkadaş arasındaki en büyük farklardan biri arkadaşınızın böyle bir sorumluluk üstlenmemesi, kötü günlerinizde ise arkadaşınızın size destek olmasıdır. Bu durum için arkadaşlarınızı suçlamamalısınız ancak arkadaşınız en karanlık gününüzde bile sizi her zaman destekleyecektir.

Dost gümüş gibidir, dost ise içi dışı altındır

Diğer bir fark ise arkadaşların hayatınızda çok derin bir etki bırakamamasıdır. Hayatınızda etkisiz unsurlar olarak hareket ederler ve yaşam kalitenizi artırmanıza asla yardımcı olmazlar. Arkadaşlar, hem ruhsal hem de fiziksel olarak hayatınızı düzene sokacak en kaliteli varlıklardır. Çaresiz kaldığınızda arkadaşınızın elini uzatmanız bile samimi değildir.
Arkadaş ve arkadaş arasındaki farklar nelerdir?

Arkadaş Gücenir, Arkadaş Silinir

Ne yazık ki arkadaşlarınız ve meslektaşlarınız arasında istenmeyen tatsızlıklar yaşadığınızda birçok olumsuz sonuç ortaya çıkabilir. Bu gerçeklerden sonra arkadaşınızla kırılarak barışabilirsiniz. Arkadaşınızla kötü bir durum yaşadığınızda onu bir daha asla göremezsiniz, onunla konuşamazsınız.

Arkadaş Zaman Harcıyor, Arkadaş Zamanını Paylaşıyor

Arkadaşlarınızın sizi kullanma olasılığı daha yüksektir. Arkadaş ve arkadaş arasındaki farklar arasında anlamlı bir fark olan bu sonuç, arkadaş durumunda tam tersidir. Arkadaşınız asla sizinle vakit geçirmez, zamanını paylaşır ve sizinle ilgilenir.

Check Also

Geceye Bir Söz Bırak

Geceye Bir Söz Bırak: Şiirin büyüsünü paylaşabileceğiniz, duygularınızı ifade edebileceğiniz bir platform. Kendinizi şiirle anlatırken, diğerleriyle de bağlantı kurun.

Bir yanıt yazın