Askerlik sözleri damar sözler – Obilsin

Askerlik hepimiz için gurur kaynağıdır. Hele ki ailede asker varsa o aile için bu gurur görülmeye değer bir olaydır. Koşullar ne olursa olsun askerlik hem yapanlar hem de geride kalanlar için oldukça zordur. Bu zorluğu anlatmanın en iyi yolu konuşulan kelimelerdir. askerlik sözleri kelimeler olarak bilinir. Her biri hem askerlerin, hem de geride onları bekleyenlerin yüreklerini yakan türdendir.
askerlik sözleri kelimelerdir. Her biri bu zor günleri çok güzel ifade ediyor. Derin askerlik sözlerine ihtiyaç duyanlar için işte yürek parçalayan bazı örnekler;

Bir yere Türk kasabası denildiğinde… Gözlerim kırmızı bayrak arar, kulaklarım ezan arar. Babamızdan miras kalan 200 metrekarelik araziyi kardeşlerimizle paylaşırken bile kavga ediyoruz. Sizin gibi köpeklere toprak mı veriyoruz? Öfkemiz her yerde sarsılsın, Türk askeri yürüyor… Düşmanın kanı dökülsün, yaşasın güçlü Türkiye. Uğrunda ölmeyeceğiniz bayrağın gölgesine sığınmayın. Al ya da dışarı çık! Şafak ne kadar zengin olursa olsun bir gün fakirleşecektir. Özel Harekat Dairesi Güneydoğu’da oyunları bozar, şehir şehir, sokak sokak destanlar yazar… İdealimiz bayrakların göklerde dalgalanmasıdır, biz ancak Allah’ın huzurunda eğiliriz. Bil ki kanım vatana toprak olur, bil ki ruhum cennetin bekçisi olur, bil ki canım vatana feda olur. Bu yeterli değil! Türk Askerine dünya yetmez. Hedef Kızıl Elma… Ağaç kırılır, gövdesi kalır, Mehmet dedeniz gider, itibarı kalır. Hainlere korku saçan, ön saflarda kafa tutan, vatan uğruna şehit olan Özel Harekat… Vatan sevgisi her Türk çocuğunun içinde atan bir duygudur. Erkekler için bu duygular askerlik döneminde en üst düzeyde yaşanmaktadır. Bir Türk evladı asker olduğunda vatan sevgisini damarlarında hisseder. Yolunu bekleyenler de, geride kalanlar da aynı duyguyu hasretle yoğun bir şekilde yaşarlar. Askerlik sözleri güçlü bir etki yaratan ve tüm bu duyguları ortaya çıkaran sözlerdir. İşte o duyguları hissettiren bazı sağlam asker sözleri:

Aşk karşılıksa güzeldir ama vatan gelince karşılıksız sevilir… Sen vatanı beklersin gecenin koynunda, senin sayende biz huzur içinde uyuruz. yatağım, askerim, canım! Bir Türk askerinin gözyaşı dağı taşı dumana çevirir. Ordu için dua edin, terörü lanetleyin. Görev sırası bende, bağışlayın. Türk askeri savaşa giderse, siz ancak mezarınıza gidersiniz. Bir asker vurulunca değil, unutulunca ölür. Bize vatan dediler, canımızı verdik, bize bayrak dediler, kan verdik. Rükû edin dediler, biz sadece Allah’ın huzurunda secdeye kapandık.

Check Also

Geceye Bir Söz Bırak

Geceye Bir Söz Bırak: Şiirin büyüsünü paylaşabileceğiniz, duygularınızı ifade edebileceğiniz bir platform. Kendinizi şiirle anlatırken, diğerleriyle de bağlantı kurun.

Bir yanıt yazın