Aspirin maskeleri ve hazırlanması – Obilsin

Aspirin sağlığınız kadar cildiniz için de oldukça faydalıdır. Maske ile cilde uygulanan aspirinin hem tedavi edici hem de gençleştirici özelliği bulunmaktadır. Aspirin salisilik asit ve antiinflamatuar içerir. Bu aktif maddeler cildi tazeleyerek zamanın yavaşlamasına ve hasarlı cildin onarılmasına yardımcı olur. Aspirin maskeleri düzenli kullanıldığında cildinizde önemli değişikliklere neden olur. Cildinizin solgun ve yorgun olduğunu düşünüyorsanız onu canlandırmak için aspirin maskelerinden yararlanabilirsiniz. Farklı tariflerde hazırlanan maskeler arasından cildinize en iyi etkiyi sağlayacak maskeyi seçip düzenli olarak uygulayabilirsiniz. İşte en çok tercih edilen ve etkili aspirin maskeleri ve tarifleri;

Nemlendirici aspirin maskesi

Bu aspirin maskesi cildinizin kuruluktan kurtulmasına ve sürekli nemli bir form kazanmasına yardımcı olacaktır. Bunun için 4-5 adet aspirin, 1 çay kaşığı ılık su ve 1 çay kaşığı baldan oluşan bir karışım hazırlayabilirsiniz. Karışımınız krem ​​kıvamında olacaktır. Tek yapmanız gereken bu karışımı cildinize uygulayıp 15 dakika gibi kısa bir süre beklemek. Cildinizin gerildiğini ve maskenin kuruduğunu hissettiğinizde ılık suyla yıkayabilirsiniz. Cildinizin nemlendiğini ve yumuşadığını göreceksiniz.

Kırışıklık karşıtı aspirin maskesi

Aspirin cildi gençleştiren ve yaşlanmayı önleyen bir etkiye sahiptir. Aynı zamanda yoğurt ve bal ile karıştırılarak hazırlanan aspirin maskesi cildinizin genç ve canlı kalmasını sağlar. Kırışıklık önleyici aspirin maskeleri için 5 adet aspirin, 1 yemek kaşığı yoğurt ve 1 tatlı kaşığı baldan oluşan bir karışım hazırlayabilirsiniz. İnce ezilmiş aspirini bal ve yoğurtla karıştırın. Temiz cildinize uygulayıp kurumasını bekleyin. Maske kuruduktan sonra ılık suyla durulayın. Haftada en az 1-2 kez deneyin.

Sıkılaştırıcı aspirin maskesi

Aspirinin cilt üzerindeki en önemli etkilerinden yararlanmak için sıkılaştırıcı aspirin maskeleri uygulayabilirsiniz. Bunu yapmak için 1 aspirini ezin ve 1 yemek kaşığı kuru mayayla karıştırın. Bu karışımı 1 yemek kaşığı oksijenli su ve 1 tatlı kaşığı bal ile maske haline getirerek cildinize uygulayabilirsiniz. Hazırladığınız maskeyi fırça yardımıyla cildinize uygulayın. Ve yarım saat kadar bekletin. Bu maske oldukça etkili bir maske olup haftada bir kez uygulamanız yeterli olacaktır.

Check Also

Geceye Bir Söz Bırak

Geceye Bir Söz Bırak: Şiirin büyüsünü paylaşabileceğiniz, duygularınızı ifade edebileceğiniz bir platform. Kendinizi şiirle anlatırken, diğerleriyle de bağlantı kurun.

Bir yanıt yazın