Bebeklerde Balgam Nasıl Atılır – Obilsin

BEBEKLERDE PHUMAS NASIL GENİŞLETİLİR?

Mevsim kış aylarına geldiğinde küçük çocuklu aileler, çocuklarının hastalanması durumunda çeşitli zorluklar yaşayabilir. Bebeklerde balgam oluşumunun temel nedeni üst solunum yolu enfeksiyonlarıdır. Aileler bu tür sorunlarla karşı karşıya Bebeklerde Balgam Nasıl Çıkarılır Sorunun cevabını arıyor. Pek çok hastalığın tedavisinde başvurulacak ilk yöntem mutlaka tıbbi kontrol ve tedavi olmalıdır. Doktor kontrolü dışında yapılabilecek tüm tedavi yöntemleri fayda yerine çeşitli sorunlara neden olabilir. Balgam Tedavisinde Yardımcı Yöntemler

Bebeklerde Balgam Nasıl Çıkarılır Bu soruya en iyi cevabı verebilecek kişi aile hekimidir. Ancak ilaç dışında çeşitli yöntemler uygulanarak bebeklerde balgam oluşumunun önüne geçilebilir. Öncelikle bebeğin yaşadığı ortamı nemlendirmek gerekir. Okaliptüs yağı ile bebeğin göğsüne yapılan masajlar balgamın giderilmesine yardımcı olacaktır. 1,5 yaş üzeri bebeklerin boğazını yumuşatmak için ılık su, limon ve bal karışımı tercih edilebilir. Ihlamur çayı ayrıca boğazın yumuşamasına ve balgamın giderilmesine yardımcı olabilir. Balgam Tedavisinde Doktor Kontrolü Gerekli mi? Birçok hastalığın tedavisinde geleneksel yöntemler tercih edilebilmektedir. Ancak Bebeklerde Balgam Nasıl Çıkarılır Sorunun cevabı sadece geleneksel yöntemlerde aranmamalı. Özellikle çocukların hastalanması durumunda en yakın sağlık kuruluşuna başvurmak gerekir. Doktor kontrolü olmadan kullanılan ilaçlar istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Bebek daha önce aynı hastalığı geçirmiş olsa dahi doktorun reçete ettiği ilaç asla doktor kontrolü olmadan kullanılmamalıdır. İlaç tedavisine ek olarak yapılabilecek nemlendirme ve masaj uygulaması bebeği rahatlatacaktır.

Check Also

Bağcılar’da Düğün Salonu Arayanlar İçin 12 Mekan

Bağcılar'da düğün salonu arayanlar için en iyi 12 mekanı bulun! Geniş seçenekler ve uygun fiyatlarla unutulmaz bir düğün için hazırlık yapın.

Bir yanıt yazın