Ben ne zaman öleceğim? – Obilsin

Ölüm korkusu ve ne zaman öleceğim Merak çoğu insanın yaşadığı bir duygudur. Geleceğe dair kimsenin bir bilgisinin olmadığı ve ölüm zamanının kesin olarak bilinmediği açık olmasına rağmen insanlar ne zaman ölecekleri konusunda araştırma yapmaktadır. Özellikle gelişen teknoloji ve internet kullanımının artmasıyla birlikte bu çalışmalar daha sık yapılmaya başlandı. Arama motorlarına “Ne zaman öleceğim” yazan kişiler pek çok farklı cevapla karşılaşıyor.

Ne zaman öleceğinizi gösteren testler

Ne zaman öleceğim sorusuna cevap arayanlar için sanal platformlarda bazı testler hazırlandı. Bu testler yaşam tarzınızı belirler ve bu tarza uygun yaşayan insanların ortalama yaşam süresine göre size kaç yaşında öleceğinizi söyler. Aynı zamanda bu tür testlerin bazılarında ölüm yaşınızla birlikte ölüm nedeni de size bildiriliyor. En azından yaşam koşullarınızın uzun yaşam için ideal olup olmadığını anlamak ve bazı noktalarda önlem almak için bu testleri yaptırabilirsiniz.

Google artık ne zaman öleceğinizi söylüyor

Arama oranlarına bakan ve sonunda ne zaman öleceğinize dair yoğun araştırmalara girişen Google, artık yapay zeka teknolojisiyle size ne zaman öleceğinize dair bilgiler veriyor. Google, geliştirdiği yapay zeka teknolojisiyle yalnızca %5 hata payı sunan çok önemli bir tahmin sistemi sunuyor. Burada önemli olan tek konu bu sistemin sadece hastanede tedavi gören hastalarda işe yaramasıdır. Bu teknoloji ile hastanedeki hastaların son 24 saatte ölüp ölmeyeceği tahmin ediliyor ve bu tahmin için %5 gibi çok düşük bir hata payı veriliyor. Hastanın yaşı, cinsiyeti ve menşei bilgilerinin girildiği sistem aynı zamanda hastanın geçmiş hastalıklarını da analiz ederek 24 saatlik süre boyunca tahminde bulunuyor.

Check Also

Geceye Bir Söz Bırak

Geceye Bir Söz Bırak: Şiirin büyüsünü paylaşabileceğiniz, duygularınızı ifade edebileceğiniz bir platform. Kendinizi şiirle anlatırken, diğerleriyle de bağlantı kurun.

Bir yanıt yazın