Erkek Gözüyle Güzel Kadın – Obilsin

Geçmişten günümüze güzel kadın algısının yüzlerce kez değiştiğini söylesek eminiz ki buna hayır diyen yoktur. Üstelik teknolojiyle birlikte değişen tüketim kalıplarımız güzel kadınları farklı algılarla buluşturdu. Geçmişten günümüze güzel kadınların erkeklerin gözünde değişmeden ve sabit kalmadığını söylersek yanılmış oluruz. Erkeklerin güzel kadın algısını ve erkeklerin kadın güzelliği hakkındaki görüşlerini merak ediyorsanız yazımıza göz atmalısınız.

Bir Tutam Gülümseme Güzel Kadın Algısını Yaratan Ana Unsurdur

Günümüzde pek çok kadın tek güzelliğin fiziksel olduğunu düşünse de bu erkeklerin çoğu aslında öyle düşünmüyor. Bir kadını güzelleştiren detaylardan biri olan gülümsemeye erkekler büyük önem vermektedir. Kadının yüzündeki sürekli gülümseme, erkeğin ona bakış açısını değiştirerek, o kadına olumlu bir yere konumlandırmasına yardımcı olur. Gülümsemenin faydaları elbette bununla sınırlı değil; Bir kadın fiziksel olarak estetik görünmek istiyorsa gülümsemesini her zaman yüzünde tutmalıdır.

Erkeklerin Gözünde Güzel Bir Kadın İçin Kilo O Kadar Önemli Değildir

Güzel görünmeye çalışan kadınlar hayatlarını “o diyet senin, o diyet benim” diyerek geçiriyorlar. Açık konuşmak gerekirse bu diyetleri uyguladıkları söylenemez. Ancak endişelenmeyin, erkekler bir kadını çok şişman ya da çok zayıf olması dışında normal ve estetik bulurlar. Elbette normal kilodan kastedilen boy ve kilonun orantılı ve göze hitap etmesidir.

Kadınlığı hatırlatan detaylar gözden kaçırılmamalı

Her ne kadar herkes kadının güzelliğini daha çok fiziki açıdan düşünse de onların davranış ve tutumlarını da gözden kaçırmamak gerekir. Erkeklerin gözünde güzel bir kadının erkeksi tavırlardan kaçınması ve cinsiyetini yansıtan tavırlar sergilemesi gerekir. Erkeksi davranışlar her ne kadar tercih meselesi olsa da çoğu zaman erkeklerin gözünde güzel kadın oluşturmayan unsurlar arasında yer alır.
Bu test ilginizi çekebilir: “Bir Erkeğin Beni Sevip Sevmediğini Nasıl Anlarım?” Testi

Ona Değer Verdiğinizi Hissettirmek Güzellik İçin Yeterli Olacaktır

Her ne kadar kadınlar daha fazla ilgi beklese de gerçek şu ki erkeklerin de ilgiye ihtiyacı var. Erkeklerin gözünde güzel bir kadın bu nedenle karşısındaki kişiye ilgi göstermeli ve değer vermelidir.

Check Also

Geceye Bir Söz Bırak

Geceye Bir Söz Bırak: Şiirin büyüsünü paylaşabileceğiniz, duygularınızı ifade edebileceğiniz bir platform. Kendinizi şiirle anlatırken, diğerleriyle de bağlantı kurun.

Bir yanıt yazın