Kadın Dediğin Kaç Kilo Olmalı?

Biz kadınlar yıllardır şıklığın ve çekiciliğin tanımı olarak görülüyoruz. Kilomuz da bu değerlendirmeler arasında ilk sırada yer alıyor. Her zaman daha ince bir bele ve daha fit bir görünüme sahip olmak için çalışıyoruz. Bir kadının ağırlığı ne kadar olmalı? Şu soruyla sık sık karşılaşırız: Eski inanışlara göre bir ons et bin ayıpları kapsarken, yeni nesil için görünüm ve ince bir vücut ön plana çıkıyor. Ve seçeneğin bu kadar çok olduğu bu durumda, bir kadının kaç kilo olması gerektiği sorusunun cevabı da hep askıda kalıyor. Aslında burada önemli olan detay, sayısal kilodan ziyade fit bir görünüm ve sağlıklı bir vücudun önemli olduğudur. Fazla kilolu ama fit olan kadınlar her zaman bir adım öndedir. Aşırı kilolu olmak her zaman aşırı kilolu olduğunuzun göstergesi değildir. Kas ağırlığı fazla olan fit kadınların kilosu da normal standartlardan biraz daha yüksek olabilir.

Kadınların fit olmak için kaç kilo olması gerekiyor?

Her zaman magazin programlarında gördükleri kadınlara benzemek isteyen bireyler, sürekli olarak ideal boy ve kilo oranlarını merak etmektedir. İnsan kendini mutlu hissettiği yaş ve kiloda iyi olsa da fit görünmek adına işler biraz değişiyor. Kadınların fit görünmeleri için genellikle boy indekslerinden yaklaşık 10 kilo daha hafif olmaları gerekiyor. Aksi takdirde her zaman istediğiniz görünüme ulaşmanız imkansız hale gelir. Aslında bu duruma ulaşmak o kadar kolay ki. Disiplinli bir diyetle her kadın ideal kilosuna rahatlıkla ulaşabilir. Elbette bundan sonraki dönemde de aynı disiplini göstermeniz sizin için çok önemli. Kısacası kilo takıntısı olan kadınlar için söyleyebileceğimiz en önemli detay fit olabilmek için boyunuzu ve kilonuzu dikkatli bir şekilde kontrol etmeniz, formda kalmak için yediklerinize dikkat etmeniz çok önemli.

Check Also

Öğretici ve Düşündürücü En Güzel Özlü Sözler

Öğretici ve Düşündürücü En Güzel Özlü Sözler: Hayatın derinliklerine inen, düşünmeye sevk eden anlamlı sözler burada! Her konuya dair özlü mesajlar için hemen ziyaret edin.

Bir yanıt yazın