Çoban Çantası Kullananlar – Obilsin

ÇOBAN ÇANTASINI KULLANANLAR

Çoban kese bitkisinin halk arasında kullanılan çeşitli isimleri vardır. Çoban çantası kuş otu, çıngıraklı otu ve mehdi gibi isimlerle anılabilir. Özellikle Japon kültüründe Çoban Çantası Kullananlar Bitkinin büyük bir şifa kaynağı olduğuna inanıyor. Birçok Japon vatandaşı bu bitkiyi uzun yaşamın en büyük sırrı olarak adlandırıyor. Çoban çantası bitkisinin en çok yetiştiği iklim Akdeniz İklimidir. Bitki bol miktarda kalsiyum, fosfor, demir ve potasyum içerir.

Çoban Çantasının Faydaları Nelerdir?

Çoban Çantası Kullananlar Bitkinin yaptığı birçok yorum vücutta iltihaplanmayı önlediği yönündedir. Çoban çantası kadınlarda kontrol edilemeyen adet kanamalarının durdurulmasına yardımcı olur. Çoban çantası kadınların özellikle regl dönemlerinde yaşadığı stresi büyük ölçüde azaltır. Aynı şekilde adet kanamasının düzenli kalması için de çoban çantası kullanılabilir. Ayrıca kan dolaşımının düzenlenmesinde, kan basıncının dengelenmesinde, hemoroit oluşumunun ve diş hastalıklarının önlenmesinde de çoban kesesi kullanılmaktadır.

Çoban Çantası Nasıl Kullanılır?

Çoban çantası en çok yağ ve çay şeklinde tüketilir. Çoban Çantası Kullananlar Genellikle çay şeklinde tüketmeyi tercih ediyor. Çobançantası yağı özellikle cilt altında oluşabilecek iltihapların tedavisinde etkilidir. Çoban çantasıyla çay yapmak isteyenler, kaynayan suya bir tutam çoban çantası atıp 10 dakika beklettikten sonra demlenen çayı tüketebilirler. Çeşitli klinik rahatsızlıkları olan ve sürekli ilaç kullanmak zorunda kalan kişilerin çoban çantasını kullanmadan önce mutlaka hekime danışması gerekmektedir.

Check Also

Pera Palas’ta Gece Yarısı’nın Yeni Sezon Çekimleri Ne Zaman Başlıyor?

Emre Şahin’in yönettiği, senaryosunu Elif Usman’ın yazdığı, başrollerinde Hazal Kaya, Tansu Biçer ve Selahattin Paşalı’nın …

Bir yanıt yazın