Bit Nasıl Temizlenir – Obilsin

BİT NASIL TEMİZLENİR

Bitler genellikle hayvanlarda bulunduğu düşünülen ancak birçok bölgede yaşayabilen küçük bir parazittir. Bitler yetişkinlerde görülebildiği gibi kalabalık ortamlara giren okul çocuklarında da görülebilmektedir. Bitler en çok kişilerin saçlarında görüldüğü gibi nadir de olsa koltuk altı ve kasık bölgesinde de görülebilmektedir. Tüylerinin uzun olması nedeniyle kadınlarda daha sık görülen bitler aynı zamanda temizlenmesi de oldukça zor bir parazittir. Bitler Nasıl Temizlenir? birçok kişi bunu merak ediyor.

Bit Temizliği

Temizliğe dikkat edilmemesi veya saçında bit olan kişinin tarak, toka veya başka eşyalarının kullanılmasıyla da bitler yayılabilir. Bitler saça tamamen yerleşmeden fark edilmezlerse yumurtalarını saça bırakarak hızla çoğalırlar. Bu tür durumların yaşanmaması için Bitler Nasıl Temizlenir? Bilmem gerek. Öncelikle kişisel hijyene dikkat etmek önemlidir. Bitlerden kurtulmak için kimyasal ve doğal ürünler bulunmaktadır.

Bitlerden Kurtulmak İçin Ne Yapabilirim?

Bitler Nasıl Temizlenir? Öncelikle bitlerin bizden uzak durmasını sağlamalıyız. Bu nedenle saç ve vücut temizliğine dikkat etmek, başkalarının kişisel eşyalarını kullanmamak önemlidir. Bunların dışında eczanelerde bulabileceğimiz bit tokaları da var. Bu tokalar kadınlar için oldukça çekici olabiliyor. Ancak saçınıza bit yerleşmişse eczanelerde bulabileceğiniz bit şampuanları vardır. İnce ve sık dişli bit tarakları da vardır. Bitlerden kurtulana kadar saçlarınızı bu şampuanla yıkayıp ardından bit tarağıyla tarayarak bitlerden kurtulabilirsiniz.

Check Also

Pera Palas’ta Gece Yarısı’nın Yeni Sezon Çekimleri Ne Zaman Başlıyor?

Emre Şahin’in yönettiği, senaryosunu Elif Usman’ın yazdığı, başrollerinde Hazal Kaya, Tansu Biçer ve Selahattin Paşalı’nın …

Bir yanıt yazın