Damacanalar neden 19 litre – Obilsin

Ülkemizde hazır su kullanımı artık kaçınılmaz hale geldi. Büyük küçük tüm yaşam alanlarında insanlar musluk suyuna güvenemiyor ve hazır şişeden su tüketmek çok daha güvenli görünüyor. Aynı soru damacanadan su tüketen herkesin kafasını karıştırıyor. Her zaman yuvarlak sayıları kullanmayı tercih edenlerimiz Damacanalar neden 19 litredir? merak ediyoruz.
Damacanalar neden 19 litre? Sorunun aslında çok mantıklı bir cevabı var. Öncelikle damacanalar tam olarak 19 litre almıyor. 18.9270589 garip litreye karşılık gelen damacanalar ilk olarak Amerika’da üretildiğinden oran ölçü birimi ile üretilmektedir. Yani her bir damacana aslında 5 galonluk kapasiteye sahip. Bu açıdan bakıldığında kesirli bir rakama karşılık gelmiyor. Bir galon, 5 galona eşit olan 3,78541178 litre olarak bilinir. Damacanalar neden 19 litredir? Sorunun cevabını veriyor.

Damacana kullanmanın avantajları

Şişelenmiş su evlerimizde ve işyerlerimizde tercih ettiğimiz bir ambalaj türüdür. Bunun birçok önemli nedeni var. Eski zamanlarda evlerimizin musluklarından akan su oldukça sağlıklı ve kullanışlıydı. Ancak zaman geçtikçe hemen hemen tüm şehirlerde kullanılan şebeke suları insanları tedirgin edecek bir yapıya bürünmeye başladı. İnsanlar sağlıkları açısından içme ve yemek pişirmede şişelenmiş suyu tercih etmeye başladı. Şişelenmiş su şişeleri boyut açısından oldukça avantajlıdır. Çok sık tükenmemesi için bu ebatta üretilmiştir. Aslında Damacanalar neden 19 litredir? Sorunun cevabını yukarıda verdik. 19 litre ya da 20 litre olması pek bir fark yaratmıyor. Sonuç olarak uzun süreli kullanım için yeterli miktarda olduğu bilinmektedir. Damacanalar fiyat açısından her zaman en avantajlı kullanım yöntemidir. Ambalaj büyüdükçe birim fiyatının düştüğünü hepimiz biliyoruz. 19 litrelik plastik şişe kullanmak ile 19 litrelik damacana kullanmak kolaylık, yer tasarrufu ve maliyet açısından oldukça farklıdır. Amerikan ölçü birimlerine göre Damacanalar neden 19 litredir? Soru cevaplandı. Yuvarlak hatları, kolay taşınabilirliği ve az yer kaplaması nedeniyle damacana kullanımı daha çok tercih edilmektedir.

Check Also

Öğretici ve Düşündürücü En Güzel Özlü Sözler

Öğretici ve Düşündürücü En Güzel Özlü Sözler: Hayatın derinliklerine inen, düşünmeye sevk eden anlamlı sözler burada! Her konuya dair özlü mesajlar için hemen ziyaret edin.

Bir yanıt yazın