Deprem Olacağı Zaman Hava Nasıl Olur

DEPREM OLDUĞUNDA HAVA NASIL OLACAK?

Deprem ağır tahribat ve hasara neden olan ciddi bir doğa olayıdır. Deprem kuşağında yer alan ülkemizde çok sayıda deprem meydana geliyor. Bazıları zarar görmeden atlatılabilirken, bazıları ağır kayıplara neden oluyor. Normal şartlarda şiddetli olmadığı sürece bunu hissetmesek de her gün birçok kez çeşitli yerlerde küçük çaplı depremler meydana geliyor. Çünkü depremin ne zaman olacağı belirlenemiyor Deprem olduğunda hava nasıl olacak? İnsan bunun herhangi bir ipucu verip vermediğini merak ediyor.

Deprem Olduğunda Meydana Geldiği Düşünülen Atmosfer Olayları

Deprem olduğunda hava nasıl olacak? “Değişiklik var mı?” gibi sorular soruldu. Geçmişteki büyük depremleri göz önüne aldığımızda, insanların depremden önce bazı değişiklikleri fark ettiği ortaya çıkıyor. Yıldızların sayısının daha fazla olması ve birbirine daha yakın olması, gökyüzünde farklı olayların yaşanması bunlara örnektir. Birçok kişi deprem öncesinde ve sırasında uğultu sesleri duyulduğunu söylüyor. Ayrıca denizin normalden daha sakin veya dalgalı olması, deniz suyunun sıcak olması da deprem belirtisi olarak görülebilir. Bu durumların kesin bir bilimsel açıklaması yoktur.

Hayvanlar Depremin Geldiğini Hissediyor mu?

Deprem olduğunda hava nasıl olacak? “Hayvanlar depremi hisseder mi?” sorusunun yanı sıra şu soru da sıklıkla soruluyor. Hayvanlar içgüdüleri sayesinde pek çok şeyi önceden hissederler. Aynı şekilde hayvanların da deprem öncesi yer altından gelen titreşimleri hissettikleri ve huzursuz oldukları belirtiliyor. Her ne kadar bunları sokaktaki hayvanlar üzerinden anlayamasak da, evcil hayvan besleyenler, hayvanlarındaki bu tür değişiklikleri hissedebiliyorlar. Hayvanlardaki mantıksız huzursuzluklar dikkate alınmalıdır.

Check Also

Geceye Bir Söz Bırak

Geceye Bir Söz Bırak: Şiirin büyüsünü paylaşabileceğiniz, duygularınızı ifade edebileceğiniz bir platform. Kendinizi şiirle anlatırken, diğerleriyle de bağlantı kurun.

Bir yanıt yazın