En Çok İzlenen Hint Filmleri – Bu Filmleri Kesinlikle İzlemelisiniz

Kurgusal ve toplumsal mesajlarıyla geniş kitlelerce izlenen Hint filmleri, son yıllarda ülkemizde de geniş bir hayran kitlesine sahip oldu. Biz de sizin içiniz en çok izlenen hint filmleri Listeyi derledik. İzlemenin tadını çıkarın!

Dangal

Gerçek bir hikayeden uyarlanan film, eski bir güreşçi babanın iki kızına güreş öğreterek onları dünya çapında meşhur etmesinin hikâyesini anlatıyor. Film boyunca baba ve kızlarının zorluklarla mücadelesini izleyecek, bazen de babanın yaptığının sadece kızları için olduğunu anlayacaksınız. Film Hindistan’da en çok izlenen filmlerden biri olurken, Çin’de de en çok izlenen yabancı film olmayı başardı.

3 Aptal

Üç genç Hindistan’ın en iyi üniversitesinde okuyor. Farhan ve Raju ortalama ailelerden gelirken Rancho’nun zengin bir ailesi var. Rancho okul boyunca zekasıyla dikkat çeker. Zekasının öğretmenlerinin dayattığı sisteme uygun olmadığının farkına varır. Zamanla Rancho’nun davranışları okuldaki öğretmenler tarafından kınanır ve Profesör Viru ona karşı çıkar. Günler geçtikçe film boyunca Rancho ile uğraşan profesöre diğer iki arkadaşı karşı çıkmaya başlar. Film ilerledikçe üç arkadaş ile profesör arasındaki çatışma büyür. 3 isimli Aptal en çok izlenen hint filmleri Arasında.

Veer Zaara

Veer genç bir pilottur. Seyahatleri sırasında Zaara adında bir kızı trafik kazasından kurtarır. Bir kadın olan Zaara, küllerini Hindistan’daki nehre atmaya geldi. Veer ondan ayrılmak istemez ve Zaara işini yapana kadar onun yanında kalmak ister. Zaara bunu kabul ediyor. Külleri nehre döken Zaara, yardım etmesi için Veer’e bir hediye vermek ister. Veer ise ona aşık olmaya başladığı için onunla bir gün geçirmek istediğini ve bunu hediye olarak kabul edeceğini söylüyor. İkili arasında gelişmeye başlayan aşk, farklı olaylara gebedir.

Kalbin arzuladığı

Üç çocukluk arkadaşının aşk üzerine olan ilişkilerini ve birbirlerini nasıl etkilediklerini anlatıyor. Üç arkadaş çocukluklarından beri hiç ayrılmamışlardır. Siddharth sevginin gücüne inanırken Akash bu tür ilişkileri görmezden gelir. Onun tek kaygısı eğlencedir. Bu arada Sameer aşk ilişkilerinin önemini bilse de bu kavrama pek önem vermiyor. Siddharth, Tara adında bir kadına aşık oldu. Akash bu ilişkiye başından beri karşıdır. Bu tutum arkadaşlar arasında yabancılaşmaya neden olacaktır. Zamanla Akash da Shaline’e aşık olur ve gerçek aşkın gücünü anlar. Öte yandan Sameer de Pooja’ya aşık olur. Bu üç kadın, çocukluk arkadaşlarının hayatlarını derinden etkileyecektir.

Her çocuk Özeldir

Film, okulda öğrenme güçlüğü çeken Ishaan isimli bir öğrencinin hayat hikayesini anlatıyor. en çok izlenen hint filmleri arasında. Ishaan, sınıfındaki diğer çocuklara kıyasla çok düşük notlar alıyor. Onun yaramazlıkları ve davranışları babasını kızdıran son şeylerdi. Babası, Ishaan’ı hemen okuldan alıp yatılı okula gönderir. Ishaan ise bunun babasının kendisine verdiği bir ceza olduğunu düşünerek kendi içine kapanmaya başlar. Başka okuldan atanan bir resim öğretmeni Ishaan’ın okuluna gelir. Disiplinli ve ciddi bir öğretmen, Ishaan’ın disleksi hastası olduğunu fark eder. Ishaan’ı topluma kazandırmak için çalışan resim öğretmeninin mücadelesi izlemeye değer. En iyi Hint filmleri arasında yer alan bu filmi izlemenizi tavsiye ederiz.

Kraliçe

Rani evleneceği adamla evlilik hazırlıklarına tüm hızıyla devam ediyor. Düğün yaklaşırken nişanlısı onu terk eder. Rani ise derin bir depresyona girer ve neredeyse yıkılır. Daha sonra aklı başına gelir ve nişanlısıyla birlikte planladığı balayına gitmeye karar verir ancak bir sorun vardır. Nişanlısı olmamasına rağmen Paris’e gider ve bu şehirde harika dakikalar geçirir. Oradan Amsterdam’a gider. Aslında nişanlısı için üzülmenin anlamsız olduğunun farkına varır. Amsterdam’dayken eski nişanlısı onunla yeniden evlenmeye çalışacaktır. Nişanlısının çabaları boşunadır. Rani ülkesine döndüğünde eski nişanlısı onu yeniden evlenmeye ikna eder.

Drishyam

Yozlaşmış bir adalet sistemi içinde kaybolan bir ailenin anlatıldığı filmde, ailenin babası büyük bir mücadele vermek zorunda kalır. Kızı Anju, bir arkadaşıyla doğa gezisine çıkar ve burada istismarcı arkadaşı Sam, cep telefonuyla onun çıplak fotoğraflarını çeker. Sam bunu şantaj olarak kullanacak. Sam, şehir polisi genel müfettişinin oğludur. Sam, Anju’ya cinsel ilişki için şantaj yapar. Kızın ailesi ne kadar yalvarsa da çabaları boşa çıkar. Anju ise kötü niyetli Sam’le kavga ederken yanlışlıkla Sam’i öldürür. Bu süreçte yoksul bir ailenin, yozlaşmış bir adalet sistemiyle verdiği karmaşık olaylar içindeki mücadelesine tanık olacaksınız.

Siyah

Siyah adıyla vizyona giren film, konuşma, görme ve işitme engelli bir kadının hayatta kalma mücadelesini anlatıyor. Bu engelli kız içine kapanmış ve hayata olan tüm inancını kaybetmiştir. Ailesi bu duruma çok üzülüyor. Kızları için özel öğretmen tutmaya karar verirler. Öğretmeni ağır bir içici ve nevrotik bir karakterdir. Her şeye rağmen kendine bir söz verdi ve bu engelli kızın hayata yeniden bağlanması için elinden geleni yapacaktır. Kızı hayata döndürmekle kalmayacak, aynı zamanda üniversiteye gitmesini de sağlayacak. Bu zorlu filmde gözyaşlarınıza hakim olamayacağınıza eminiz. En çok izlenen Hint filmleri Listedeki siyah izlemek için harika bir seçenek.

Check Also

Pera Palas’ta Gece Yarısı’nın Yeni Sezon Çekimleri Ne Zaman Başlıyor?

Emre Şahin’in yönettiği, senaryosunu Elif Usman’ın yazdığı, başrollerinde Hazal Kaya, Tansu Biçer ve Selahattin Paşalı’nın …

Bir yanıt yazın