En İyi Hayatta Kalma Filmleri

Modern yaşamda, yalnızca en temel ihtiyaçlarımız ve yaşamımız için çalışmak zorunda kalsak bile, farklı yerlerde hayatta kalma mücadelesi hala devam ediyor. Doğanın kucaklayıcı yanının yanında zalim bir yanı da her zaman olmuştur. İnsanlık olarak yıllar boyunca doğanın hep bu tarafıyla karşılaştık. Yıllar geçtikçe kaybetsek ve doğanın gücünü kabullensek de içimizdeki zaferin büyüsü hiç solmadı. Filmler bu mücadelenin verdiği zafer duygusunu izleyiciye çok güzel yansıtır. Siz de evdeki bu zorlu hayatlara ortak olmak ve onların hayatta kalma mücadelesini izlemek isterseniz en iyi hayatta kalma filmleri yazımıza göz atmanız faydalı olacaktır.

İmkansız (2012)

Gerçek bir hikayeyi sinemaya taşıyan film, bir ailenin tatil sırasında başına gelen tsunami felaketinin hikayesini anlatıyor. 5 kişilik bir aile tatil için Tayland’a doğru yola çıkar. Tatil beldesine gittiklerinde hepsi başlarına gelecek büyük tsunami felaketinden habersizdir. Filmde insanlığın doğaya karşı verdiği mücadeleyi heyecanla izleyecek, ailenin kendini kurtarma çabası karşısında gözyaşlarına boğulacaksınız. İmkansız, kalitesiyle en iyi hayatta kalma filmleri listemizde yer almayı hak ediyor.

Yol (2009)

Yakın gelecekte, kıyamet sonrası bir evrende geçen filmin her dakikası gerilim dolu olacak. İnsanlık artık medeniyet kavramını kaybetmiş ve sadece hayatta kalma mücadelesi vermektedir. İki ana kahramanımız hem insanlara yardım etmeli hem de hayatta kalmalı. Her ne kadar yavaş ilerleyen bir film olsa da izleyicisine verdiği mesajlarla tam bir hayatta kalma mücadelesi başyapıtı diyebiliriz.

Diriliş (2015)

Film, hayvan postu avlayan bir grubun hikayesine dayanıyor. Grup üyelerinden Glass, bir ayının saldırısına uğradıktan sonra artık yola devam edemez. Grup bu durumdan oldukça rahatsız. Cam, avcı grubunu yavaşlatır ve onlara yük olur. Grup bir karar verecek ve Glass’ı kaderine bırakacaktır. Glass’ın yaralı halde hayatta kalma mücadelesi şaşırtıcıdır. İnanılmaz bir hayatta kalma mücadelesini izlemek istiyorsanız bu film tam size göre.

Pi’nin Hayatı (2012)

Kanada’dan Hindistan’a giden bir gemi tesadüfen battı. İçerideki vahşi hayvanlar ve insanlar denize atılarak hayatta kalma mücadelesi veriyor. 16 yaşında bir çocuk, bazı hayvanlarla birlikte tekneyle kaçmış ve hayatta kalma mücadelesi verecek. Bindiği teknede bir zebra, bir sırtlan, bir orangutan ve bir kaplan bulunmaktadır. Hayvanlar ve hayvani içgüdülerini sürdüren 16 yaşındaki çocuk sağ salim evlerine dönebilecek mi? Bu hayatta kalma mücadelesini merak ediyorsanız bu film sizin için iyi bir seçim olabilir.

Everest (2015)

İki ayrı dağcı grubu Everest’e tırmanıyor. Yakında kendilerini bekleyen felaketin farkında değiller. Felaketin başlamasıyla birlikte yoğun kar fırtınası altında kalan maceracıların hayatı pamuk ipliğine bağlı. Büyük bir hayatta kalma mücadelesi başlamıştır ve zayıflara yer kalmamıştır. Filmin dikkat çeken bir diğer unsuru da kurgunun gerçek bir hikayeden uyarlanmış olması.
Dahası : Biz diyoruz ki, kalbi olan izlemesin. Korku filmi Listemize de Göz Atabilirsiniz

Check Also

Geceye Bir Söz Bırak

Geceye Bir Söz Bırak: Şiirin büyüsünü paylaşabileceğiniz, duygularınızı ifade edebileceğiniz bir platform. Kendinizi şiirle anlatırken, diğerleriyle de bağlantı kurun.

Bir yanıt yazın