En İyi Vampir Filmleri – Bu Fimleri İzlediğinizde Kanınız Çekilecek!

Geçmişten günümüze kadar varlığını sürdüren vampir yaratıklara dair efsaneler, insanlar için her zaman korkutucu olmuştur. Halk efsaneleri, mitler ve hikayeler gibi kültürlerde yeri olan bu kavram, filmlerde de yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bir de bu kamera emen yaratıklardan bahsediyoruz. en iyi vampir filmleri adlı makaleyi derledik. İzlemenin tadını çıkarın!

Bıçağın İki Yüzü

Vampirler artık insanları yok etmeye kararlı. Bu amaçla Deacon Frost devasa bir vampir ordusu hazırlıyor. Gizli bir toplantının şifresini ele geçirip adamlarına son vermeye çalışacaklar. Melez bir insan olan Blade, bu orduya karşı tek başına savaşacak ve insanları koruyacaktır.

Drakula

Jonathan kariyerine yeni başlamış bir avukattır. İlk görev yeri Avrupa’da küçük ve tuhaf bir kasabadır. Bu kasabadayken vampir Dracula tarafından kaçırılır ve vampirle birlikte Londra’ya gider. Bir gün Drakula, avukat Jonathan’ın kız arkadaşının fotoğrafını görür ve ona aşık olur. Kızı yakalamak isteyen Drakula, önce kızın arkadaşlarını yakaladı. Film boyunca genç kızın arkadaşlarının vampire direnmelerini gerilim dolu anlar eşliğinde izleyeceksiniz.

alacakaranlık

Bella’nın annesi ve babası ayrılmıştır. Annesi evlendikten sonra kasabada yaşayan babasının yanına taşınmaya karar verir. Burada okuldan biri olan Edward ile tanışır. Edward ise normal bir insan değil, tam tersine iyi huylu bir vampirdir. Zamanla Edward ve Bella’nın ilişkisi aşka dönüşür. Bella ise onun vampir olduğunu öğrendiğinde bile onu reddetmez. Bir gün şehre başka vampirler gelir ve Bella’yı tehlikeye atar. Edward onu korumak için elinden geleni yapacaktır. En iyi vampir filmleri Twilight listede olmayı hak ediyor.

vampirler

James adında bir vampir avcısı, hayatını vampir avlayarak geçiriyor. Kiliseden aldığı bağış ve maaşlarla grubunun ve kendisinin masraflarını karşılıyor. Bir gün görevini yerine getirdi ve vampirleri avladı. Vampirleri avladığı yerde grubuyla kutlamaya karar verdiler. İntikam için dönen vampirler onlar için büyük tehlike oluşturacaktır.

Vampirin Gölgesi

Film içinde film anlatan nadir bir filmde yönetmen Murnau, filmi için gerçek bir vampir arıyor. Bu arayışlarda mutluluğu bulduktan sonra Max ile bir anlaşmaya varır. Max ise gerçek bir vampir olduğu için farklı bir ödül isteyecektir. Murnau ise vampire ödül olarak filmde rol alan Greta’nın kanını Max’e verir.

Yeraltı dünyası

Kurt adamlar ve vampirler arasındaki üstünlük mücadelesi ve bitmek bilmeyen savaş bugün de devam ediyor. Selene güzel, alımlı bir vampir savaşçısıdır ancak işler istediği gibi gitmez ve bir kurt adama aşık olur. İkisi de savaşların bitmesini istiyor ve bu amaçla ellerinden geleni yapıyorlar. Taraflar arasında bu ilişki öğrenildiğinde görüşleri değişecektir. Karanlıklar Ülkesi filmi en iyi vampir filmleri Listede olmayı hak eden türden.

Komşum Bir Vampir

Charley sessiz bir genç adamdır ve geceleri korku filmi izlemeyi sever. Bir gece korku filmi izlerken yeni komşularının tuhaf davranışlarına tanık olur. Yeni komşularının vampir olduğunu düşünüyor. Korku filmlerini çok sevdiği için bu durumdan memnundur ancak tehlikeler onu kapıda beklemektedir.

30 Gün Gece

Amerika’nın kuzeyinde garip bir kasaba var. Bu kasabada her yıl sadece bir gece kış yaşanır. İşin korkutucu kısmı bu gece ortaya çıkan vampirler. Özellikle o gece ortaya çıkan vampirler birçok kasaba halkına zarar verdi. Kasabanın nüfusunun her geçen gün azalması vampirlerin hayatta kalmasını zorlaştıracaktır.

Check Also

Bağcılar’da Düğün Salonu Arayanlar İçin 12 Mekan

Bağcılar'da düğün salonu arayanlar için en iyi 12 mekanı bulun! Geniş seçenekler ve uygun fiyatlarla unutulmaz bir düğün için hazırlık yapın.

Bir yanıt yazın