Enfluvir Kullananlar – Obilsin

Enfluvir Kullananlar
Grip virüsünün tedavisinde kullanılan bu ilaç aynı zamanda önleyici etki de sunuyor. Bu yüzden Enfluvir kullananlar, Bu ilacı hem koruyucu hem de tedavi edici özelliğinden dolayı tercih ediyorlar. Oseltamivir etken maddesini içeren bu ilaç, grip enfeksiyonuna bağlı olarak yaşanan belirtileri önler veya tamamen ortadan kaldırır. 10 kapsül içeren ambalajda satılan bu ilaç, doktorlar tarafından hastalara reçeteyle tavsiye ediliyor.

Enfluvir kullananlar Kullanmayı düşünenler için, bu ilacın bir yaşın altındaki çocukların tedavisinde yalnızca sınırlı bir süre kullanılması gerektiği unutulmamalıdır. Gripten korunmak için salgın döneminde doktor kontrolünde kullanılması uygun görülmektedir.

Nasıl kullanılır?

Bu ilacın önerildiği kişilere genellikle günde iki kez kullanmaları tavsiye edilir. İki yaşın altındaki grip hastalarında günde iki kez çok küçük dozlarda kullanılması tavsiye edilir. Herhangi bir sorun nedeniyle ilaç kapsülünü su ile yutamayan hastaların, kapsülü açarak toz halindeki ilacı şekerli su veya benzeri bir gıdayla karıştırıp hastaya vermeleri önerilir. İlacı kullanan kişilerin dikkat etmesi gereken bir diğer durum ise böbrek ve karaciğer yetmezliği olan kişilerin bu ilacı özel dozda almaları gerektiğidir. Bu gibi detaylar için ilacı reçete eden doktorunuza başvurmanız gerekmektedir. Kullanım sırasında bir dozu almayı unutursanız aynı anda iki doz birden almamalısınız.

Check Also

Öğretici ve Düşündürücü En Güzel Özlü Sözler

Öğretici ve Düşündürücü En Güzel Özlü Sözler: Hayatın derinliklerine inen, düşünmeye sevk eden anlamlı sözler burada! Her konuya dair özlü mesajlar için hemen ziyaret edin.

Bir yanıt yazın