Evde saç boyama teknikleri resimli

Kuaföre gitmek çok maliyetliyse ya da kuaförde vakit geçirmek yerine saçınızı evde boyamak istiyorsanız bunun için birçok fırsat var. Son yıllarda kozmetik firmaları evde bakım ve kuaförlük uygulamalarına yönelik geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Saçınızı boyamak için ihtiyacınız olan tüm ürün ve malzemeleri kolaylıkla temin edebilirsiniz. Ve geriye kalan tek şey boyama işleminin nasıl yapılacağını bilmek. Bunun için size rehberlik edecek Evde resimli saç boyama teknikleri Kısaca şu şekilde anlatılmaktadır. Evde saç boyamak için öncelikle bazı detayları bilmeniz gerekir. Hiç de zor olmayan bu adımları birkaç kez denedikten sonra artık evde çok pratik bir şekilde saçlarınızı boyayabilirsiniz. Saçınızı ilk kez evde boyayacaksanız size yardımcı olacak bazı tüyolardan bahsedelim. İşte Evde resimli saç boyama teknikleri İfade olarak;

Evde saç boyamaya başlamadan önce malzemelerin eksiksiz olduğundan emin olmalısınız. Set halinde satılan saç boyası malzemelerini satın alabilirsiniz. Ve bu malzemeleri kullanarak hayallerinizdeki sağlıklı ve istediğiniz saçlara sahip olabilirsiniz.

Evde saçınızı boyarken eğer bu işlemi ilk kez yapıyorsanız öncelikle denemenizi öneririz. Saçınızın görünmeyen kısımlarından küçük bir tutamla başlamalısınız. Tamamen boyadığınız saçınızda bir şeyler ters giderse bunu tersine çevirmeniz çok zor olacaktır. Bunun için mutlaka deneme aşamasını yapmalısınız.


Evde saç boyama teknikleri resimlerle anlatılıyor ve istediğiniz saçlara en kolay şekilde kavuşma imkanı sunuluyor. Ancak bu pratikliği ve hızı kazanmak için başlangıç ​​süreçlerinde her zaman dikkatli olmanız gerekir. Örneğin saçınızı ilk kez evde boyayacaksanız çok cesur bir renk seçmemelisiniz. İstediğiniz rengi elde edemediğinizi ve evde saç boyama konusunda pek başarılı olmadığınızı düşünürsek en mantıklı adım daha az riskli renkleri tercih etmek olacaktır. Bu detaylara dikkat ettiğinizde ve dikkat etmeniz gereken bazı şeyleri bildiğinizde artık evde kendi saçınızı boyayabilirsiniz.

Evde saç boyarken dikkat edilmesi gerekenler

Evde saç boyama teknikleri sadece resimlenmekle kalmıyor, aynı zamanda işlem sırasına göre sözlü olarak da anlatılıyor. Bu işlemi yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda size bazı önemli bilgiler verelim: Başlamadan önce seçmiş olduğunuz boyanın kullanım kılavuzunu okumalısınız. Boyamaya başlamadan önce tüm malzemelerin eksiksiz olduğundan emin olmalısınız. Eski bir gömlek veya havlu giyerek kıyafetlerinizi boyadan korumalısınız. Saçınızın çevresindeki derinin lekelenmesini önlemek için bir miktar Vazelin sürebilirsiniz. Ancak saçınıza bulaştırmamaya dikkat etmelisiniz. Boya uygularken mutlaka eldiven kullanmalısınız. Saçları bölerken ve boyayı dağıtırken geniş ağızlı tarak kullanabilirsiniz. Rengin tutma süresini ayarlamanız gerekir. Cilde bulaşan boyayı ıslak mendil veya pamukla, şampuanla veya cilt temizleyiciyle silebilirsiniz.

Check Also

Bağcılar’da Düğün Salonu Arayanlar İçin 12 Mekan

Bağcılar'da düğün salonu arayanlar için en iyi 12 mekanı bulun! Geniş seçenekler ve uygun fiyatlarla unutulmaz bir düğün için hazırlık yapın.

Bir yanıt yazın