Fitil ne işe yarar – Fitil hangi durumlarda kullanılır?

Fitil formundaki ilaçlar birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Kullanımlarını saymakla bitiremeyeceğimiz bu mucizevi ilaçların faydaları da bulunmaktadır. “Fitil ne işe yarar?” başlıklı yazımızda fitilin faydalarını sizler için derledik.

Fitil Nedir?

Bunlar, hastanın ilacı yutmakta zorluk çektiği durumlarda ağız yoluyla veya anüs yoluyla vücuda uygulanan tedavi edici ilaçlardır. Fitiller kalın bağırsakla buluştuğunda oradaki mukoza sayesinde vücuda yayılır. Hastanın ilacı ağızdan alırken sorun yaşaması durumunda fitil kullanabilir. Öte yandan bebekler ilacı yutamadığı için fitil yoluyla tedaviye başvuruluyor.

Fitil ne işe yarar?

Kronik mide probleminiz varsa ya da ilaçlara bağlı mide problemleriniz varsa ağızdan ilaç almak sizin için tehlikeli olabilir. Bu durumlarda hekimlerin kullandığı bir yöntem olan fitil ile ağız yolu yerine anal yolla tedaviye devam edilir. Fitilin en sık kullanıldığı bir diğer alan ise ağızdan alınan ilaç tedavileri sonrasında hastanın kusma veya mide bulantısı yaşaması durumunda hemen fitilin kullanılmasıdır. Hasta, anüs yoluyla bağırsaklarında çözünen ilaçla tedavisine oldukça rahat bir şekilde devam ediyor. Eğer hastalığınız solunum yollarınızda sorun yaratmışsa fitil tedavisine başvurulur.

Check Also

Bağcılar’da Düğün Salonu Arayanlar İçin 12 Mekan

Bağcılar'da düğün salonu arayanlar için en iyi 12 mekanı bulun! Geniş seçenekler ve uygun fiyatlarla unutulmaz bir düğün için hazırlık yapın.

Bir yanıt yazın