Gül ile başlayan erkek isimleri

Gül sözcüğünü içeren isimler çoğunlukla kadınlar için kullanılsa da erkeklere uygun isimler de bulunmaktadır. Gül içeren isimler esasen gül bitkisini ve gülme eylemini tanımlamaktadır. Erkeklerde her yönüyle güzel görünen bu isimler yani gül ile başlayan erkek isimleri hakkındaki yazımızı sizler için derledik. Gülertan: Güneş doğduğunda gülümseyen kişi demektir. Gülez: Gülleri ayağının altında çiğneyen demektir. Gülbay: Gül fidanı gibi arzu edilen, sevilen, saygı duyulan birey. Güleçer: Güçlü, cesur, yüzünde daima gülümseme olan bir insan. Gülhan: Gül Hanı, güllere benzeyen lider. Gülesin: Gülme eyleminin dilek olarak ifade edilmesi. Gültekin: Doğru sözlü ve çok güvenilir kişileri ifade eder.

Bebeğinize Verebileceğiniz Gül ile Başlayan Erkek İsimleri

Gül ile başlayan isimler arasında erkek bebeklere uygun pek çok isim bulunmaktadır. Diğer standart isimlerden sıkıldıysanız ve bebeğiniz için çok yönlü ve özel bir isim arıyorsanız gül ile başlayan erkek isimleri sizin için doğru seçenek olabilir.

Gülmen: Yüzü her zaman gülen, neşeli bir insan. Gülener: Gülen cesur savaşçı, gülümseyen er. Gülal: Kırmızı güle benzeyen kişi demektir. Gülsultan: Gül gibi zarif olan hükümdardır. Güleç: Sık sık gülen, yüzü daima gülen demektir. Güldemir: Dışarıdan güçlü, içeriden zarif bir adam. Gülalp: Güzel bir gül, Alp gibi bir gül.

Bebeğinize gül içeren isimlerle özel olduğunu hissettirin

Gül ile başlayan erkek isimleri bebeğinize kendisini özel hissettirecektir. Milyonlarca geleneksel isim arasında gül içeren isimler elbette nadirdir. İnsanlar çocuğunuza verdiğiniz ismi ilk başta garip bulabilirler ancak isme alıştıklarında bu isimlerin harika anlamlara sahip olduğunu kolaylıkla anlayacaklardır.

Gültekin: Zarar görmeyen güvenilir insan demektir. Gülgün: Gülen, gülen insan demektir. Gültuğ: Kırmızı renkli tuğası olan kişi demektir. Gülkan: Kanı gül gibi kırmızı ve zarif olan demektir. Gülümer: Gül gibi güzel, dikenleri gibi zararlı savaşçı Gülker: Gül gibi cesur adam Gültunç: Gül gibi narin, bronz gibi sağlam Güllover: Gülleri seven kişi Gökgül: Güllerin en şereflisi, en yüksek rütbesi.

Türkiye Coğrafyasını ve Doğal Güzelliklerini ne kadar iyi biliyorsunuz?

Check Also

Öğretici ve Düşündürücü En Güzel Özlü Sözler

Öğretici ve Düşündürücü En Güzel Özlü Sözler: Hayatın derinliklerine inen, düşünmeye sevk eden anlamlı sözler burada! Her konuya dair özlü mesajlar için hemen ziyaret edin.

Bir yanıt yazın