Hurma yoğurt diyeti ile kilo verenler

Fazla kilolarınızdan şikayetçiyseniz ve fit bir vücuda sahip olmayı başaramıyorsanız. Hurma ve yoğurt diyeti sizin için kurtarıcı olabilir. Besin değeri açısından zengin olan hurma ile faydalarını saymakla bitiremeyeceğimiz kalsiyum açısından zengin yoğurdu bir arada tüketerek fazla kilolara veda edebilirsiniz. Sen de Hurmalı yoğurt diyeti ile kilo verenler Karavana katılmak istiyorsanız yazımıza göz atın.

Hurma ve Yoğurtla Diyet Nasıl Yapılır?

Diyete başlayacak veya diyet yapanların en büyük şikayetlerinden biri diyetin yeterince doyurucu olmamasıdır. Farklı diyetler besin içeriği açısından oldukça faydalı olsa da tok tutmamaları kişilerin diyete başlamasına engel oluyor. Hurmalı yoğurt diyeti ile kilo verenler Bu sorunu en aza indirdiler. Hurmalarda bulunan zengin içerik sayesinde gün boyu tok kalmanız yeterli olacaktır.


Hurmalı yoğurt diyeti ile 3 öğünde yiyeceğiniz ortalama 20 hurma sizi gün boyu tok tutabilecektir. Ayrıca 3 öğünde yiyeceğiniz 3 kase yoğurt vücudunuzun kalsiyum ihtiyacını karşılayacaktır. Hurmalı yoğurt diyeti yaparak kilo verenler, hurmanın içindeki liflerden büyük oranda yararlanır ve metabolizma hızları da oldukça hızlı olur. Üstelik hurma, besinlerin sindirimini kolaylaştıracak, bu da sindirim sisteminde olumlu sonuçlar doğuracaktır. Yoğurtla birlikte vücut için yeterli protein vücut tarafından emilecektir.

Hurmalı Yoğurt Diyetiyle Kilo Verenlerin Diyet Formülü

Günde sadece üç öğün hurma ve yoğurt yiyerek bu diyeti iyi bir şekilde uygulayabilirsiniz. Diyete sadık kaldığınız sürece hurma yoğurt diyeti ile kilo verenler arasında yer alabilirsiniz. Hurmalı yoğurt diyeti ile kilo verenler formülü şu şekilde ifade ediyor:


Sabah yemeği: 7-8 hurma ve 1 kase az yağlı yoğurt veya süt, bol su
Öğle yemeği: 7-10 hurma ve 1 kase az yağlı yoğurt veya süt, bol su
Akşam Yemeği: 7-8 hurma ve 1 kase az yağlı yoğurt veya süt, bol su

Diyet Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hurmalı yoğurt diyeti ile kilo verenlerHurma ve yoğurt diyetinin yanı sıra ara öğünlerde de meyve tüketilmesini öneriyorlar. Her beslenmenin vazgeçilmezi ve yaşam kaynağı olan suyu bol miktarda tüketmeye de özen göstermelisiniz. Diyeti düzenli olarak uyguladığınızda gözle görülür değişiklikleri hemen fark edeceksiniz.

Check Also

Öğretici ve Düşündürücü En Güzel Özlü Sözler

Öğretici ve Düşündürücü En Güzel Özlü Sözler: Hayatın derinliklerine inen, düşünmeye sevk eden anlamlı sözler burada! Her konuya dair özlü mesajlar için hemen ziyaret edin.

Bir yanıt yazın