İnstagram bugün aktif ne demek

Instagram, genci yaşlısı, kadını erkeği hepimizin en çok keyif aldığı ve gün içinde saatlerce vakit geçirdiği sosyal platformlardan biri. Keyifli video ve fotoğraf uygulamaları, paylaşımlarınızı beğenen arkadaşlarınız ve takipçileriniz, DM üzerinden mesajlaşma özellikleriyle herkesin dikkatini çekiyor. Ve sizi her açıdan takip eden kişileri rahatlıkla takip edebilirsiniz. Gün içinde Instagram’da ne kadar vakit geçirdiğini merak eden bir kişinin Instagram’da ne zaman aktif olduğunu öğrenebilirsiniz. Bunun için DM mesaj yöntemini bilmeniz ve kullanmanız gerekmektedir. DM mesaj Instagram uygulamasının mesajlaşma sistemidir. Instagram uygulamasının ana sayfasına giriş yaptığınızda sağ üst köşedeki ok şeklindeki işaret sizi Direkt Mesaj yani DM bölümüne yönlendirecektir. DM bölümünde mesajlaştığınız arkadaşlarınızın mesaj sayfalarına girerek en son ne zaman Instagram kullandığını takip edebilirsiniz. Takip etmek istediğiniz arkadaşınızın mesaj sayfasına girdiğinizde bu bölümde arkadaşınızın adının altında ‘bugün aktif’ gibi bir ibare görebilirsiniz. Peki, Instagram’ın bugün aktif olması ne anlama geliyor?? Bu tabirle karşılaştığınızda takip etmek istediğiniz kişinin gün içerisinde Instagram uygulamasına girmiş, yapılan paylaşımları incelemiş, gelen mesajlara bakmış demektir.

Instagram’ın bugün aktif özelliği gizlenebilir mi?

Instagram uygulamasının genel ayarlar bölümünde hesabınızın gizliliğine ilişkin bazı kullanım alternatifleri sizler için sunulmuştur. Bu alternatiflerden biri de uygulamayı ne zaman kullandığınızı ve en son ne zaman aktif olduğunuzu gösteren bölümü gizlemek olacaktır. Bu özelliği kendi uygulamanızda kapattığınızda diğer tüm arkadaşlarınızın ne zaman aktif olduğu bilgisini göremeyeceksiniz. Hem uygulama kullanım süreniz bloke olacak hem de çevrenizdeki kişilerin bu özelliğini devre dışı bırakacaksınız.

Check Also

Öğretici ve Düşündürücü En Güzel Özlü Sözler

Öğretici ve Düşündürücü En Güzel Özlü Sözler: Hayatın derinliklerine inen, düşünmeye sevk eden anlamlı sözler burada! Her konuya dair özlü mesajlar için hemen ziyaret edin.

Bir yanıt yazın