ishale ne iyi gelir – Obilsin

İshal, özellikle ince bağırsaklarımızda bakteri sayısının artması veya parazitlerin çoğalması sonucu oluşur. Yararlı ya da zararlı iki bakteri türünün sayısının artması genellikle ishale neden olur. Ama merak etmeyin ishale iyi gelen pek çok şey var. İshale ne iyi gelir? Bu makalede bunu öğreneceksiniz.

Bol Su İçmek

İshal sırasında vücudumuzdan tahmin edemeyeceğimiz kadar fazla sıvı kaybedilir. Bu nedenle sıvı kaybını yani dehidrasyonu önlemek için bol sıvı içmek gerekir. Sıvı alımı dehidrasyonu önleyecek ve ishal sırasında vücudumuzun fazla su kaybetmesini önleyecektir.

Haşlanmış Patates Tüketmek

Haşlanmış patates ishal sorunlarına çok iyi gelir. Vücuttaki ve bağırsaklardaki metabolik dengeyi çok iyi korumayı başaran haşlanmış patates, tüketen birçok kişiye oldukça iyi geliyor.

Elektrolit Karışımı

İshal olduğunuzda vücuttan çok fazla sıvı kaybı olur ve bu sıvı kaybını önlemek için elektrolit karışımını düzenlemek çoğu zaman faydalıdır. Düzenli elektrolit takviyeleri bağırsak hareketlerini düzenler ve iyi nefes almayı sağlar. Elektrolit karışımı hazırlamak istiyorsanız yarım litre suya bir yemek kaşığı şeker ve bir çay kaşığı tuz ekleyip tüketmeniz yeterli. Bu sayede elektrolit dengesini kurabilir ve İshale ne iyi gelir? Sorunun cevabını bulabilirsiniz.

Limonlu Kahve ve Çay

Kahve ve limonlu çay bağırsak hareketlerini yavaşlatır, dolayısıyla ishal olan kişilere çok iyi gelir. Ayrıca ishal sorununuz varsa ve İshale ne iyi gelir? Eğer böyle düşünüyorsanız tek yapmanız gereken limonlu kahve ve çay tüketmek olabilir.

Posalı Gıdalar

Lifli gıdalar bağırsak hareketlerini düzenler. Özellikle probiyotik içeriklerin fazla tüketilmesine bağlı olarak ishal sorununuz varsa lif açısından zengin gıdaların düzenli tüketimi sağlığınızı korumak için yapabileceğiniz çok iyi ve gerekli şeylerden biri olabilir.

Lapa Pilavı

Tuzlu yulaf lapası aynı zamanda bağırsak hareketlerini de düzenler ve ishale iyi gelir. İshal probleminiz varsa yarım bardak pirinci suyla ıslatıp yağsız pişirin ama burada dikkat edelim: “yağsız” pirincin yağlı olması ishalin etkilerini artırabilir, o yüzden bir bardak bile eklememeliyiz. küçük miktar.

Check Also

Duyanları Buz Gibi Yapan Soğuk Espriler

Duyanları Buz Gibi Yapan Soğuk Espriler - Eğlenceli ve şaşırtıcı mizah dolu bir koleksiyon.

Bir yanıt yazın