istanbul işletme Enstitüsü – Obilsin

İstanbul Türkiye’nin üç büyük şehrinden biridir. Tarih boyunca da önemli bir jeopolitik unsur olarak varlığını sürdürmüştür. Pek çok medeniyeti bünyesinde barındıran tarihi dokusu oldukça önemlidir. Ayrıca farklı devletler arasında İstanbul’a sahip olma konusunda çatışmalar da yaşandı. Nihayet Fatih Sultan Mehmet’in fethi ile Osmanlıların eline geçmiş ve günümüze kadar varlığını sürdürmüştür. İstanbul fethinden bu yana önemli bir bilim ve kültür merkezi olmuştur. Farklı etnik grupları ve farklı yaşam tarzlarıyla bir bilim ve kültür festivalidir. İstanbul’da fethinden bu yana gelişen eğitim sistemi günümüze kadar ilerlemiş ve yeni atılımlarla ilerlemektedir. istanbul işletme enstitüsü Bunun da güzel bir örneğini sunuyor. Peki enstitü ne anlama geliyor? Belirli bir amaç için oluşturulan organize yapılara enstitü denir. Alanında uzmanlaşmak isteyenler için ideal kurumlardır. İstanbul İşletme Enstitüsü Bu amaçla kurulan ve faaliyet gösteren önemli bilim merkezlerinden biridir. Bu enstitü bölümlere ayrılarak farklı meslek gruplarından kişilerin mesleklerinde uzmanlaşmasını amaçlamaktadır. Bilimsel faaliyetler açısından önemli bir niteliğe sahiptir. Bilime ve araştırmaya odaklanan bu enstitü, bilimde araştırma yapmayı ve ilerlemeyi amaçlamaktadır.

Enstitü Eğitim Faaliyetleri

Bilim ve kültür başkentlerinden biri olan, eşsiz güzelliklere sahip bir şehirde eğitim faaliyetleri elbette alanında bir adım önde sayılacaktır. Bilimin ve araştırmanın ışığında bir eğitim, ilgili alanda uzmanlaşmak isteyenler için mutlaka kaçınılmaz fırsatlar sunmaktadır. Üniversitelerden çok farklı ve ayrıcalıklı özelliklere sahiptir. Mesela enstitü ve üniversitelerde durum böyle değil. Örneğin üniversitelerde öğrencilerin katılması gereken ilk ve orta öğretim gibi eğitim hizmetleri günün farklı saatlerinde verilmektedir. Enstitülerde ise durum tamamen farklıdır. Öğrenciler ilköğretim ve ortaöğretim olarak iki gruba ayrılmamaktadır. Enstitülerin öğrencinin isteğine göre belirlenen özel ders saatleri bulunmaktadır. Bu sayede öğrenci günün kendi programına uygun olan saatinde ders çalışabilmektedir. Öğrencilerin günlük yaşamlarına uygun olarak düzenlenen ders saatleri ile öğrenciler ders saatlerini kaçırmadan eğitimlerine devam etmektedir. İstanbul İşletme Enstitüsü Öğrencinin programına ve katıldığı derslere göre düzenlenen ders saatleri öğrenme kolaylığı sağlamaktadır.

İstanbul İşletme Enstitüsü’nde Eğitim ve Avantajlar

Fakültelerden eğitim alan kişilerin her gün fakültelere gitmesi gerekmektedir. Her ne kadar bazı bölümler veya mevcut bölümün bazı dersleri bazen istisnai bir durum oluştursa da genel olarak mevcut durum bu şekilde devam ediyor. Fakat İstanbul İşletme Enstitüsü Her ne kadar mevcut durumun tersi yönde gelişmiş olsa da eğitim olanakları açısından farklılıklar barındırmaktadır. Katılımcılar istedikleri zaman ve yerde eğitim alabilirler. İstanbul İşletme Enstitüsü Bu program sayesinde katılımcılar evlerinde ve işyerlerinde eğitim alabilmektedir. Herhangi bir zaman kısıtlaması veya yer kısıtlaması yoktur. Son dönemde oldukça tercih edilen uzaktan eğitim sisteminin de en güzel örneğidir. İstanbul İşletme Enstitüsü İle görülüyor. Kişinin istediği ve tercih ettiği alanlarda kendini geliştirmesi için gerekli eğitim hizmetleri verilmektedir. Üniversitelerde eğitim karşılığında mevcut eğitim miktarına göre belirli öğrenim ücretleri alınır. Ancak enstitü kapsamında bu durum söz konusu değildir. Verilen ücretsiz eğitimler doğrultusunda alınan eğitimler için herhangi bir ücret ödenmemektedir. Bu durum büyük bir ekonomik avantaj sağlamaktadır. Enstitüde normalde üniversite ortamında karşılaşacağınız kişilerden çok daha fazla kişiyle iletişim kurma imkanları oldukça fazladır. Bu durum sayesinde etkin bilgi alışverişi sağlanabilmektedir. Enstitülerdeki eğitimlere evinizden, telefonunuzdan, tabletinizden veya bilgisayarınızdan da katılmanız mümkün.

Check Also

Duyanları Buz Gibi Yapan Soğuk Espriler

Duyanları Buz Gibi Yapan Soğuk Espriler - Eğlenceli ve şaşırtıcı mizah dolu bir koleksiyon.

Bir yanıt yazın