İstanbul Üniversitesi Açık Öğretim – Obilsin

İstanbul, tarihi yapısı ve kendine özgü kültürel dokusuyla Türkiye’nin eşsiz güzel şehirlerinden biridir. Bu eşsiz güzellikteki şehir birçok fırsat sunuyor. Çeşitli alanlarda sunduğu fırsatlar sayesinde hem şehir içinde hem de şehir dışında yaşayan insanlara birçok farklı alanda hizmet vermektedir. Özellikle sağlık ve eğitim imkanları nedeniyle tercih edilmektedir. Ayrıca tarihi ve kültürel dokusu nedeniyle turizm açısından yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan şehir, her yıl yüzlerce ziyaretçi ağırlamaktadır. Bu nedenle gelişmiş tesisleri ve yüksek hizmet potansiyeli onu daha da özel kılmaktadır. Eğitim sektörü aynı zamanda İstanbul ve diğer şehirlerde yaşayan insanlara hizmet veren önemli bir hizmet alanıdır. Okullar ve yükseköğretim kurumları ve üniversiteler dahil her seviyede eğitimini tamamlamak ve devam etmek isteyen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Eğitim alanında köklü bir geçmişe sahip olan İstanbul bu nedenle birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Üniversite eğitimi için oldukça popüler olan ve çok eski çağlardan beri kurulmuş olan okullar bulunmaktadır. Üniversiteler aynı zamanda ilk ve orta öğretim olarak hizmet veren okullardan da oluşmaktadır. Ancak üniversiteye kayıtlı olarak gidemeyen kişiler için açık öğretim fakülteleri bulunmaktadır. Bu fakültelerde eğitim olanakları üst seviyede olmakla birlikte okumak isteyen kişilere de birçok kolaylık sunmaktadır. İstanbul Üniversitesi Açıköğretim Fakülte bu amaçla kuruldu.

İstanbul Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’de okuyor

Üniversiteler önemli eğitim hizmetleri sunan ve meslek edinmenin son adımı olarak kabul edilen yükseköğretim kurumlarıdır. Bu nedenle kalite açısından nitelikli olmak ilk sırada yer almaktadır. Alanında uzman, donanımlı öğretmenlerden ders alarak hayata başlayan ve iş hayatına adım atan öğrenciler elbette diğerlerine göre daha şanslı durumdalar. Açıköğretim okuyanlar için alanında uzman kişilerden ders almak da oldukça önemlidir. Bazen hayat koşulları örgün eğitimini tamamlamak isteyen kişilere bu imkânı sağlamayabilir. Bu nedenle kurulan, insanların en önemli ihtiyaçlarından biri olan eğitim ihtiyaçlarının karşılanması bekleniyor. İstanbul Üniversitesi Açıköğretim Fakültemiz aynı zamanda önemli bir hizmet de veriyor.

İstanbul Üniversitesi Açık Öğretim Olanakları

Pek çok kişi zaman kısıtlılığı ya da başka sebeplerden dolayı açık öğretim programlarında öğrenim görmektedir. İstanbul Üniversitesi Açık öğretim Bu nedenle okul kurulmuş önemli bir eğitim kurumudur. Bu üniversitede okumanın birçok avantajı var. Bunlardan biri zaman tasarrufudur. Bu üniversitede ders saatlerine düzenli katılım, devam zorunluluğu gibi birçok zorunluluk ortadan kalkmaktadır. Çünkü örgün eğitimde bulunan bu tür uygulamalar İstanbul Üniversitesi Açık Öğretim Fakülte için durum böyle değil. Bu bakımdan zamandan da tasarruf sağlar. Ara sınav ve final sınavlarını da içeren sınavlar, örgün üniversitelerde olduğu gibi devam etmektedir. İstanbul Üniversitesi Açık Öğretim Bu üniversitede okuyan öğrencilerin bu üniversitede okumak için şehirde yaşamalarına gerek yoktur. Zaten dönem başında iki sınav mevcut. Bu sınavların her ikisine de (ara sınav ve final sınavına) yarıyıl içinde katılmak zorunludur. Ancak bu sınavlara girmek için İstanbul’da yaşamak zorunlu değildir. Örneğin farklı bir şehirde ikamet eden bir kişi bu sınavlara katılmak dışında okulda farklı bir uygulamaya veya eğitime tabi tutulmayacaktır. Bu nedenle il dışından gelip sınav sonrası normal yaşantısına devam edebilir. İlde ikamet edenler de ara sınavlara katılmak dışında herhangi bir sorumlulukları bulunmadığından normal hayatlarına dönebilirler. Açıköğretim fakülteleri ilk, orta ve daha fazla alanda lisans diploması almak için en çok tercih edilen fakülteler arasındadır.

Check Also

Bağcılar’da Düğün Salonu Arayanlar İçin 12 Mekan

Bağcılar'da düğün salonu arayanlar için en iyi 12 mekanı bulun! Geniş seçenekler ve uygun fiyatlarla unutulmaz bir düğün için hazırlık yapın.

Bir yanıt yazın