İzlenilmesi Gereken Uzak Doğu Filmleri

Hayatımızda sayamayacağımız kadar çok film izledik. Bu filmlerde aksiyona sıçradığımız, kayıplara sıçradığımız, ayrılıklarda gözlerimizin yaşlandığı, mutluluklarda kalbimizin çınladığı anlar yaşadık. Filmlerin çoğu ya western filmleri ya da yerli filmlerdi, ancak çok azdı. Bize çok uzak olan Uzakdoğu sinemasına artık şans vermenin zamanı geldi. Bu yüzden sizler için “Uzakdoğu film önerileri”ni derledik. İzlemenin tadını çıkarın.

Hong Kong İfadeleri

Kar-Wai Wong’un yazıp yönettiği film, sevgilileri tarafından terk edilen iki polis memurunu konu alıyor. Tek ortak noktaları yemek yemeye geldikleri büfedir. Film boyunca tek ortak noktaları olan büfenin adı ise “Geceyarısı Ekspresi”. Filmin dikkat çeken bir diğer özelliği ise ünlü yönetmen Quentin Tarantino’dan geliyor. Filmi izlediğinde gözyaşlarını tutamadığını belirten Tarantino, filmden çok etkilendiğini kimseden saklamadı. Hong Kong Ekspresi’nin yapım yılı 1994’tür. Filmi izlerken gözyaşlarınızı tutamayacağınıza eminiz.

Papatya

Wai Keung Lau’nun yönettiği Daisy adlı film, bir aşk üçgenini konu alıyor. Bu aşk üçgeninde bir ressam, bir katil ve son olarak bir polis memuru vardır. Genç bir ressam olan Hye-Young, şehrin meydanında tablolar satarak geçimini sağlayan güzel bir kadındır. Mafya grubuna dahil olan ve kiralık katil olan Park Yi, papatya tarlasında gördüğü ressam Hye-Young’a aşık olur. Park Yi bu sevgisini bir türlü ifade edemiyor ve ressama her gün papatya gönderiyor. Genç ressam kız, daha onu görmeden ona papatya gönderdiği için bu gizemli adama aşık olur ve şimdi onu bulmak ister. Genç kız bir gün elinde bir demet papatya olan bir adam görür. Gizemli adamın kendisi olduğu sonucuna varır ama elinde bir demet papatya olan adamın Park Yi’nin peşinde olan bir dedektif polis olduğu sonucuna varır. Bu aşk üçgeni size keyifli anlar yaşatacak.

Sadece sen

Yönetmen koltuğunda oturan Song II-Gon, izleyiciler için başarılı bir şekilde sevgi dolu bir atmosfer yarattı. 2011 yılında vizyona giren film, görme engelli bir genç kız ile eski bir boksörün aşk hikayesini anlatıyor. Eski boksör bir gün çalıştığı otoparkta görme engelli bir genç kız görür ve onunla tanışır. İkisi de eski boksörün karanlık geçmişi nedeniyle başlarına ne geleceğinden habersizdir. Aksiyon ve bilinmeyenlerle dolu bir aşk hikayesinde yer alan bu filmi izlerken kaybolabilirsiniz.

Aşk zamanı

Hong Kong ve Fransa’nın ortak yapımı olan film, Kar-Wai Wong tarafından yazılıp yönetildi. 2001 yılında izleyiciyle buluşan film, yeni bir daireye taşınan Chau ve Chun’un hikayesini anlatıyor. Chau ve Chun, yeni taşındıkları dairede Li-Chun ile tanışır. Zamanla Chau ve Li-Chun arkadaş olurlar. Yedikleri, içtikleri gözden kaçmaya başlar. Daha sonra ikisi de eşleri tarafından aldatıldıklarını öğrenirler. Artık sadece arkadaş değiller, aynı zamanda çektikleri dertleri de paylaşıyorlar. Üstelik 1962 yılında Hong Kong’da geçen filmde tam bir nostalji yaşayabilirsiniz. İzlemek istediğiniz filmler listesine bir Uzakdoğu filmini de eklemenizde fayda var.

Kim’in Adası

2009 yılında izleyiciyle buluşan filmin yönetmenliğini Lee Hae-jun üstleniyor. Güney Kore filmi “Kim’s Island” da konusuyla dikkat çekiyor. Bir gün “Kim” kendini nehre atmaya karar verir ve intihar girişiminde başarısız olur. Bu onun için bir son olmayacak, hayatında temiz bir şekilde açacağı yeni bir sayfa olacaktır. Bir gün nehir kenarındaki evlerden birinde yaşayan bir kız “Kim”i fark eder. Daha sonra olaylar tüm hızıyla başlar. İzlenmesi gereken güzel bir film olduğunu düşündüğümüz dersek yanılmış olmayız.

Ayrı ayrı: Kalbi Olanların İzlememesini Önerdiğimiz Korku Filmleri Listesine de göz atabilirsin

Check Also

Bağcılar’da Düğün Salonu Arayanlar İçin 12 Mekan

Bağcılar'da düğün salonu arayanlar için en iyi 12 mekanı bulun! Geniş seçenekler ve uygun fiyatlarla unutulmaz bir düğün için hazırlık yapın.

Bir yanıt yazın