Jaguar Ciklet Türü ve Özellikleri

Jaguar çiklitleri (Parachromis managuensis) çok agresif değildir. Deneyimli akvaryum meraklıları tarafından tercih edilmektedir. Küçük olduklarında üzerlerinde çizgiler bulunur. Büyüdükçe jakar desenini andıran bir görünüme dönüşürler. Doğal ortamlarında 60-65 cm’ye kadar büyüyebilirler. Akvaryumda genellikle 35-40 cm’ye kadar büyüyebilirler. Akvaryumda başka küçük balıklar varsa onları yer. Küçük balıklarla aynı akvaryumda bulundurulmamalıdır. Üreme döneminde saldırganlaşırlar. Jaguar çiklitlerinin tutulduğu akvaryumda kayalık mağaraların bulunması tavsiye edilir.


Doğal Yaşam alanı: Panama, Honduras, Kosta Rika, Meksika, Nikaragua, Elsalvador, Guatemala ve Florida.

PH’ı: 7,0 ila 8,7
Sıcaklık: 23 ila 27 santigrat derece
Su sertliği: 10-15 dGH

Akvaryum hacmi: Bir çift jaguar çiklit için minimum 500 litrelik bir akvaryuma ihtiyaç vardır.
Ortalama yaşam: 15 sene
Bakım zorluğu: orta zorluk
Yükseklik: Akvaryumda maksimum 40 santimetre
Jaguar karakter döngüleri: Yarı agresif vatoz balıkları yavrularını yiyeceğinden vatozların aynı akvaryumda tutulması önerilmez. Uyumlu balıklar: Orta Amerika çiklitleri, Oscar balıkları, jack dempsey, yeşil terör, zebra çiklitleri, dev gurami, arowana ve pacu balıklarıyla aynı akvaryumda yaşayabilirler.

Check Also

Bağcılar’da Düğün Salonu Arayanlar İçin 12 Mekan

Bağcılar'da düğün salonu arayanlar için en iyi 12 mekanı bulun! Geniş seçenekler ve uygun fiyatlarla unutulmaz bir düğün için hazırlık yapın.

Bir yanıt yazın