Kan Vermek Kilo Aldırır Mı

Kan bağışlamak kilo aldırır mı?

Çoğu kişi kan bağışından vazgeçebilir. Ancak kan bağışlamanın insan vücudu için çok faydası vardır. Kan bağışı sonrasında vücut hücreleri yenilenir ve vücut eskisinden çok daha güçlü hale gelir. Kan Bağışlamak Kilo aldırır mı? Soru zaman zaman ortaya çıkabilir. Öncelikle kan bağışlamak insanı psikolojik ve manevi olarak rahatlatan bir durumdur. Bağışlanan kan üç farklı hastaya fayda sağlayabilir. Verilen kan kemik iliğinde oluşabilecek yağ birikimlerini engeller. Vücuttaki kan üretim hızı artar.

Hangi aralıklarla kan bağışlamak sağlıklıdır?

Uzmanlar yıllık verilmesi gereken kan miktarının en fazla 4 ünite olması gerektiğini söylüyor. Yılda 3’er aylık periyotlarla toplam 4 ünite kan verilebilmektedir. Kan Bağışlamak Kilo aldırır mı? Sorunun cevabını farklı bir şekilde vermek mümkün. Her insanın vücudundaki kan miktarı farklılık gösterir. Bazı kişilerde kan bağışından sonra iştah artışı yaşanabilir. Bu dönemde iştahı artan kişiler pekmez, kırmızı et gibi ürünleri tüketirlerse kilo alabilirler.

Kan Bağışlamak Kilo aldırır mı? Soruya verebileceğimiz diğer cevap ise kan bağışının bazı kişilerde kilo almak yerine kilo kaybına neden olabileceğidir. Hekim kontrolünde gerekli kan ölçümleri yapıldıktan sonra kan bağışında bulunulması faydalıdır. Kan bağışı sonrasında yağ içeriği yüksek olan kişilerde vücut, alınan kalorilerin yağa dönüşmesini engelleyebilir. Böylece kan bağışından sonra kilo verilebilir.

Check Also

Bağcılar’da Düğün Salonu Arayanlar İçin 12 Mekan

Bağcılar'da düğün salonu arayanlar için en iyi 12 mekanı bulun! Geniş seçenekler ve uygun fiyatlarla unutulmaz bir düğün için hazırlık yapın.

Bir yanıt yazın