Kenzül arş mucizesi yaşayanlar – Obilsin

İnsanlar her zaman inançları doğrultusunda, ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda Allah’a dua ederler. Pek çok dua çeşidi arasında yer alan Kenzul Arş duasının İslam alimleri arasında özel bir yeri vardır. Müminler dilek ve ihtiyaçlarının karşılanması için dua ederek istedikleri doğru dileklere kavuşabilirler. Bu yüzden müminler arasında Kenzul Arş mucizesini yaşayanlar Var. Kenzül Arş duası nedir ve nasıl kılınır diye merak ediyorsanız yazımıza göz atmanız faydalı olacaktır.

Kenzül Arş Duası Nedir?

Dileklerin kabul edilmesi duası olarak da bilinen kenzül arş duasını okuyan mümin, dilediği dilekleri gerçek olur. İman edenlere tavsiye edilen kenzül arş namazı ile insanlar gerçek dileklerine kavuşabilirler. Tüm dileklerin kabul edilmesi duası olarak da adlandırılan Kenzül Arş duası, doğru ve gerçeğe uygun istekler için okunabilir.

Kenzul Arş Mucizesini Yaşayanlar Nasıl Dua Etti?

Öncelikle kenzul arş namazı günün saatine bakılmaksızın kılınır. Gece namazı vaktine göre daha önemli olduğundan bazı İslam alimleri namazın şafak vaktinde ve mümkünse gece yarısından sonra kılınmasını tavsiye etmektedir. Abdestsiz namaz kılmak mümkün olduğu gibi abdestli kılmak da daha güzel olabilir. Abdest aldıktan sonra kıble yönünde diz çökmek gerekir. Eller semaya doğru açılmalı ve zihin başka hiçbir şeyle ilgilenmemelidir. Duaya niyet etmeden önce maddi sıkıntıları unutup, temiz bir akılla dua edilmelidir.

Duanın amacı mümkün olduğu kadar anlamlı olmalıdır. Sonrasında “Rabbim, duamı kabul etmeni dilerim” gibi sözler söylemek yerinde olacaktır. Niyetinizi sözle ifade etmeseniz bile, kalbinizle dilediğiniz sürece niyetinizi yerine getirirsiniz. Kenzul Tahtı mucizesini yaşayanlar bu konuya dikkat çekiyor. Bu samimi dilek ve niyetin ardından 7 Ayetel Kürsi ve duayı okumak gerekir. Duayı hem Arapça hem de Türkçe okumanız sizin için daha iyi olacaktır. Namaz esnasında aklınıza gelen dünyevi durumlardan hemen Bismillah diyerek kurtulmanız mümkün olacaktır. Eğer hala aklınızda bu dünyevi durumlar beliriyorsa, namazı ertelemenizde fayda vardır.

Dua İçeriğine Nasıl Erişilir?

İnternetten ulaşmış olduğunuz Kenzul Arş duası, farkında olmadan ve istemeyerek değiştirilmiş veya tahrif edilmiş olabilir. Daha doğru içeriklere ulaşmak için farklı çalışmalardan faydalanabilirsiniz.

Kenzül Arş Mucizesini Yaşayanlar Hakkında Bazı Yorumlar

Annem panik atak hastasıydı. Gittiğimiz her doktor ilaç yazdı ve anneme almasını söyledi. Bu arada annemin hayatı giderek zorlaşıyordu. Annem bu şifa duasını okuduktan sonra artık rahatladığını söylüyor. Tanrı seni korusun.

Stres ve can sıkıntısından dolayı berbat bir durumdaydım. Duayı iyi niyetle okudum. Yaşadığım stres ve sıkıntı yok olmuş gibiydi, teşekkür ederim.

Check Also

Duyanları Buz Gibi Yapan Soğuk Espriler

Duyanları Buz Gibi Yapan Soğuk Espriler - Eğlenceli ve şaşırtıcı mizah dolu bir koleksiyon.

Bir yanıt yazın