Kınalı Saç Boya Tutar Mı?

Orijinal saç renginizden sıkılan ve saçınıza kına uygulama hatasına düşen sizler, sıklıkla saçınızı daha sonra boyayıp boyayamayacağınızı soruyorsunuz. Hatta yanlış olanı kendi başına uygulamaya çalışarak tekrar yapmaya çalışanlar da var. Ancak kına uygulanmış saçlara herhangi bir boyama işleminin yapılması neredeyse imkansızdır. Normalde kullandığınız el kınasının içindeki maddeler saça yapıştığı için yıkayarak kurtulmanız mümkün değildir. Saçlarınızı kına ile boyamak saçınıza ciddi zararlar verir ve istediğiniz renge asla ulaşılamaz. Kına kullanmayı düşünen kadınların en çok sorduğu sorulardan biri de “Kına saç boyasını tutar mı?” sorusudur. Saçlarının sağlığı için kına uygulamak isteyen ancak istediği rengi elde edemezse tekrar boyayıp boyayamayacağını soran kadınların çok net bir cevabı var; o da kınayla yapılan saçların boyanamayacağıdır.

Kınalı saçları tekrar boyamak için ne yapılmalı?

Kınalı saçlara herhangi bir boyama işlemi yapılamayacağını, yapacağınız her uygulamanın hüsranla sonuçlanacağını daha önce söylemiştik. Bu durumda saçınızı kına ile boyamadan önce atmanız gereken ilk adım, kınalı kısımların tekrar uzamasını bekleyip mümkün olduğu kadar çabuk kesmektir. Çünkü boyanın saçınızda kalabilmesi için saçınızda en ufak kına parçasının bile kalmaması çok önemlidir. Daha sonra kınadan tamamen kurtulduğunuzu anladığınızda dilediğiniz gibi boyayabilirsiniz. Çünkü kınadaki kimyasal faktörler ortadan kalkmış ve saçlarınız eski haline dönmüştür. Aslında önemli olan imajınızla ilgili bu kadar net ve kesin kararlar vermemenizdir. Daha sonra iadelerde birçok sorunla karşılaşabilirsiniz. Uzun lafın kısası kınalı saçı anında boyamak imkansız ama ileride kolaylıkla boyamak mümkün.

Check Also

Geceye Bir Söz Bırak

Geceye Bir Söz Bırak: Şiirin büyüsünü paylaşabileceğiniz, duygularınızı ifade edebileceğiniz bir platform. Kendinizi şiirle anlatırken, diğerleriyle de bağlantı kurun.

Bir yanıt yazın