Kredi Kartından Nakit Para Çekilir Mi?

Kredi Kartı Kullanarak Para Çekebilir miyim?

Kredi kartından para çekebilir miyim? Bu yazımızı, şu soruyu soran birçok ziyaretçimiz için özel olarak hazırladık: ATM’lerden kredi kartı kullanarak nakit çekmek mümkündür. Bankalar kredi kartlarına nakit avans limiti belirlemektedir. Bu nakit avans limiti kredi kartı limitinin yüzde 25’i kadardır. Yani kredi kartı limitiniz 4 bin TL ise nakit avans limitiniz 1.000 TL olacaktır. Nakit avans limiti sürekli olarak artıp azalabilmektedir. Kredi kartı borcunuzu ödediğinizde nakit avans limitiniz artar, borçlanmanız arttığında ise nakit avans limitiniz düşer. Çünkü nakit avans limitleri mevcut kart limitine göre ayarlanmaktadır.

Nakit Avans Ücretleri

Kredi kartından para çekme Soracak olursanız kredi kartı harcamak için tasarlanmıştır, kredi kartından nakit çekmek ve harcamak ise kredi kartını amacına uygun kullanmamak demektir. Dolayısıyla kredi kartlarından nakit avans çektiğinizde bu nakit avans için komisyon ücreti ödenir ve bu borca ​​faiz tahsil edilir. Nakit avans tutarı taksitle çekilebilmektedir ve bu tutarın taksitli çekilmesi halinde banka hem faiz hem de Banka Sigorta Muamele Vergisi tahsil edecektir. Nakit Avans acil ihtiyaçlar için çok önemli olabilir. Örneğin acil nakit ödeme yapılması gereken durumlarda nakit avans kullanılması gerekmektedir. Ancak nakit avans çekmenin maliyetleri vardır ve bu maliyetlerin bilinmesi gerekir.. Kredi kartından para çekebilir miyim? diye sorarsanız aşağıdaki yazıları iyice okuyarak işlem ücretlerini öğrenebilirsiniz.

Nakit Avans Faiz Oranı ve İşlem Ücretleri

Nakit avans çekimlerinde uygulanan faiz oranı aylık yüzde 1,40 olarak belirlendi. Söz konusu faiz oranı taksitli başvurular için de geçerlidir. Söz konusu faiz oranı da vade borcuna dahil edilebilir. Nakit Avans çekim ücretleri bankaya göre değişiklik gösterebilir. Genellikle 1,5 TL sabit komisyon artı yüzde 1,5 oranında para çekme komisyonu uygulanır. Kredi kartından 1.000 TL nakit avans çeken biri toplam 16,50 TL komisyon ödüyor. Kredi kartınızdan taksitli çekilen her 1.000 TL nakit avans için, taksit başına 14 TL faiz tahsil edilmektedir.

Check Also

Öğretici ve Düşündürücü En Güzel Özlü Sözler

Öğretici ve Düşündürücü En Güzel Özlü Sözler: Hayatın derinliklerine inen, düşünmeye sevk eden anlamlı sözler burada! Her konuya dair özlü mesajlar için hemen ziyaret edin.

Bir yanıt yazın