Kulak Kıkırdağı Ne Zaman İyileşir

KULAK KARTİLLERİ NE ZAMAN İYİLEŞİR?

Toplumumuzda özellikle kadınlar köpekleri aksesuar olarak kullanmayı tercih ediyor. Kadın ya da erkek fark etmeksizin küpe kullanımı son dönemde oldukça yaygınlaştı. Kulaklarını deldirmeden küpe takmak isteyen kişiler mıknatıslı küpeleri tercih etmektedir. Kulaklarını deldirmek ve küpe kullanmak isteyen kişilerin kulak kıkırdağına delik açılması gerekmektedir. Peki Kulak Kıkırdağı Ne Zaman İyileşir? Kulak kıkırdağının iyileşme süresi herkeste aynı değildir. Nadir de olsa bazı kişilerde kulak kıkırdağının iyileşmesi bir yılı bulabilir.

Kulak Kıkırdağı Nasıl Daha Hızlı İyileşir?

Kıkırdak delindikten sonra küpenin 12 hafta süreyle delinen bölgede takılması önerilir. Enfeksiyonu önlemek için kıkırdak bölgesinin temizliğine dikkat edilmelidir. Delikli bölgenin şampuan, sabun, saç spreyi gibi maddelerle temasından mümkün olduğunca kaçınılmalıdır. Herhangi bir temas olması durumunda temas eden bölgenin bol su ile yıkanması tavsiye edilir. Delme işleminden hemen sonra kızarıklık ve şişlik görülebilir. Bu durum 48 saat içerisinde yavaş yavaş ortadan kalkacaktır. Kulak Kıkırdağı Ne Zaman İyileşir? Sorunun cevabını şöyle verebiliriz: Ortalama 10 gün.

Kulak kıkırdağımı deldirdikten sonra nelere dikkat etmeliyim?

Kıkırdağınıza piercing yaptırdıktan sonra düzenli olarak küpe kullanmaya devam etmeniz önerilir. Kulak Kıkırdağı Ne Zaman İyileşir? Kıkırdak bölgesinin temizliğine dikkat edilmezse iyileşme süreci uzayacaktır sorusuna cevap verebiliriz. Gerekmedikçe küpelere dokunmamak ve delinmiş bölgeyi mümkün olduğunca temiz ve kuru tutmak iyileşme sürecini hızlandıracaktır.

Check Also

Geceye Bir Söz Bırak

Geceye Bir Söz Bırak: Şiirin büyüsünü paylaşabileceğiniz, duygularınızı ifade edebileceğiniz bir platform. Kendinizi şiirle anlatırken, diğerleriyle de bağlantı kurun.

Bir yanıt yazın