Layt erkek ne demek, kimlere layt erkek denir

Ülkemizde kullanılan terimlere son yıllarda bir yenisi daha eklendi. Bu aynı zamanda sıradan bir adam terimidir. Aslında geniş bir kullanım alanına sahip olan meslekten olmayan erkeklerin söyleminin kime ve neden söylendiği en çok araştırılan konulardan biridir. Yalancı erkek ne anlama geliyor? “Peki sıradan adam kime denir?” sorularına cevap arıyorsanız, size bu terimi kısaca açıklamaya çalışalım.
Yalancı erkek ne anlama geliyor? Eğer merak ediyorsanız aslında bu ifadenin anlamını lâyt sözcüğünden yola çıkarak çıkarabilirsiniz. Layt kelimesinin orijinal şekli Light’tır. İngilizce bir kelime olan Light kelimesi Layt şeklinde telaffuz edildiğinden dilimize bu şekilde yerleşmiştir. Özellikle gıda alanında “layt” kelimesini çok sık duyuyoruz. Daha hafif, daha az yağlı, daha az kalorili ve aslında daha sağlıklı olan gıdalara yağsız gıdalar denir. Bu kelimenin bir erkekle nasıl ilişkilendirildiğini düşündüğünüzde, düşük etkili erkekler, sıradan erkeklerle karşılaştırılıyor.

Yalancı erkek ne anlama geliyor? Merak edenler için kılıbık, kadınlar üzerinde etkisi olmayan, karısının sözlerinden çıkamayan, ondan korkan erkeklere delalettir. Maço erkeklerin tam tersi davranan erkeklere sıradan erkek denir. Aslında biraz alaycı bir yaklaşım olan “meslekten adam” tabiri pasif erkekler için kullanılıyor.

Erkekleri seven kadınlar

Yalancı erkek ne anlama geliyor? Ve kime sıradan adam dediklerini merak edenler, araştırmalarında pasif erkeklerin sıradan erkekler olduğunu görebilirler. Ancak bu maço erkekler arasında alaycı bir tavır olsa da bazı kadınlar sıradan erkeklerden hoşlanır. Bazı kadınlar baskındır. Kimsenin sözüne uymadan, kendi bilgilerine ve kendi doğrularına göre hareket ederler. Bu kadınlar hayatlarında maço erkekleri istemiyorlar. Çünkü bu durum büyük çatışmaları da beraberinde getiriyor. Bir ilişkide erkek ve kadın baskın karakterler olduğunda anlaşmak mümkün olmaz. Bir tarafın diğerine göre daha pasif ve sakin olması gerekiyor. Bir ilişkide kadın baskınsa, yalnızca düzgün erkekler onunla mutlu bir ilişki kurabilir. Ve durumunu bilen kadınlar, seçimlerini yaparken düzgün erkekler isterler.

Yalancı erkek ne anlama geliyor? araştırmalar son yıllarda arttı. Çünkü kadınlar güçlendikçe erkeklere olan ilgi de artıyor.

Check Also

Pera Palas’ta Gece Yarısı’nın Yeni Sezon Çekimleri Ne Zaman Başlıyor?

Emre Şahin’in yönettiği, senaryosunu Elif Usman’ın yazdığı, başrollerinde Hazal Kaya, Tansu Biçer ve Selahattin Paşalı’nın …

Bir yanıt yazın