Tıraş Olana Ne Denir, Yeni Traş Olana Ne Denir ?

Toplumumuzda ve kültürümüzde tıraştan sonra söylenecek dilimize yerleşmiş sözler vardır. Bu ifadeler tıraşlı kişiye iyi dilekleri iletmek için kullanılabilir. Artık tıraş olan kişi eskisine göre daha yeni bir görünüme sahip olduğundan bu deyimler de oldukça fazla tercih edilmektedir. Eğer tıraş olduktan sonra birine söylenecek sözleri bilmiyorsanız “Tıraş olmuş birine ne denir, yeni tıraş olmuş birine ne denir?” başlıklı yazımızı incelemeniz faydalı olacaktır.

Sağlık

Ülkemizde tıraştan sonra en çok karıştırılan ifadelerden biri saatler, daha iyi sağlıktır. Tıraş olduktan sonra tıraş olan kişiye iyi dileklerimizi ifade etmek için söylenen “sağlıklı” tabiri toplumda yaygın olarak kullanılmaktadır. Tıraş olmuş birine ne denir, yeni tıraş olmuş birine ne denir sorusunun en güzel cevaplarından biridir.

Yüzün ve Gözlerin Açık

Tıraştan sonra sıklıkla kullanılan bir diğer tabir ise yüzünüzün açıldığıdır. Tıraş olmuş birine ne isim verileceği veya yeni tıraş olmuş birine ne isim verileceği konusunda kafanız karıştıysa, yüzünüzün ve gözlerinizin açık olduğunu söyleyerek tıraş olan kişiye iyi dileklerinizi iletebilirsiniz.

Cillop’a benziyorsun

Tıraş olana ne denir, yeni tıraş olana ne denir sorusuna harika bir cevap olan bu güzel dilek, tıraş olanların kendilerini iyi hissetmelerini sağlamak için birebirdir. Bu cümleyi kullanarak tıraş olan kişinin görünümünden hoşlandığınızı belirtmiş olursunuz.

Check Also

Bağcılar’da Düğün Salonu Arayanlar İçin 12 Mekan

Bağcılar'da düğün salonu arayanlar için en iyi 12 mekanı bulun! Geniş seçenekler ve uygun fiyatlarla unutulmaz bir düğün için hazırlık yapın.

Bir yanıt yazın