Vernik elden nasıl çıkar – Obilsin

Hepimiz aslında verniğin ne olduğunu ve ne işe yaradığını biliyoruz. Vernik, ahşap, metal veya boyalı yüzeyleri korumak, parlak veya mat bir görünüm kazandırmak amacıyla uygulanan cila türüdür. Vernik kullanıldığı tüm yüzeylerin iklim şartlarına uygun hale getirilmesi, yüzeylerin çizilme ve darbelere karşı korunması, daha kullanışlı ve parlak yüzeyler oluşturulması amacıyla tercih edilmektedir. Ve cila sürerken elinize bulaşan cila su ile çıkmaz. Ellerden vernik nasıl kaldırılır Merak edenler için bunu yapmanın birkaç farklı yolu var. Özel bir malzeme olan vernik uygulama esnasında ellere kolaylıkla bulaşabilmektedir. Ve bunun için kullanmanız gereken yöntemleri uygulamadan ondan kurtulmanız mümkün değildir. Evinizdeki bazı mobilya veya eşyalara kendi imkanlarınızla cila uygularken, vernik elden nasıl çıkarılır Eğer araştırma yapıyorsanız bunun için çok kolay yöntemler var. Öncelikle bilmeniz gereken tek şey cilanın su ile çıkma ihtimalinin olmadığıdır. Tam tersine vernik bulaşmış elinizi suyla yıkadığınızda daha yapışkan ve kötü hale gelecektir. Peki elinize geçen ve sizi rahatsız eden şey nedir? vernik elden nasıl çıkarılırişte en bilinen yöntemler;

Çözülme

Boya vb. kimyasallardan kurtulmanın en kolay yolu her zaman tiner kullanmaktır. Boya malzemelerinin inceltilmesinde ve kirlenmiş alanlardan temizlenmesinde büyük etkisi olan tiner, vernik için de mükemmeldir. Çalışırken vernik elinize bulaşırsa, çıkarmak için tiner kullanabilirsiniz. Bir beze tiner dökerek verniği ellerinizden kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

Aseton

Aseton tiner benzeri özel bir kimyasaldır. Oje çıkarmak için kullanılan asetonun içindeki aktif maddeler aynı zamanda iyi bir oje çıkarıcı olarak da biliniyor. Ellerden vernik nasıl kaldırılır Merak edenler için bu işlem asetonla da yapılabilmektedir. Ellerinizin vernikle kirlenen kısımlarını pamuklu bir bezin üzerine dökülen asetonla temizleyebilirsiniz.

beyaz sabun

Eğer elinizdeki cila miktarı çok az ise beyaz sabun kullanarak çıkarabilirsiniz. Öncelikle ellerinizi bir süre sıcak suda bekleterek verniğin yumuşamasını ve hareket edebilir hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Daha sonra beyaz kalıp sabunla köpürterek iyice yıkayabilirsiniz.

Check Also

Öğretici ve Düşündürücü En Güzel Özlü Sözler

Öğretici ve Düşündürücü En Güzel Özlü Sözler: Hayatın derinliklerine inen, düşünmeye sevk eden anlamlı sözler burada! Her konuya dair özlü mesajlar için hemen ziyaret edin.

Bir yanıt yazın