Bayram Boyunca İzleyebileceğiniz Film Önerileri

Bayramda içinizi ısıtacak, içinizi ısıtacak, samimi bir dost gibi dertlerinizi paylaşacak filmleri sizler için derledik. Bu film önerileri sadece senin için.

Snowpiercer , Karküreyici (2013)

Film gelecekte, insanlığın yalnızca trende yaşayabileceği korkunç bir buzul çağında geçiyor. Trenin her vagonu farklı sosyal sınıf tabakalarına bölünmüştür. Bu katmanlar yaşadıkları hayat nedeniyle isyan etmeye kalkışırlar. Bunun sonucunda trende büyük bir sınıf mücadelesi çıkar. Üst plakalar, alt plakalarla alanlarını ve yiyeceklerini paylaşmayı reddediyor. Film boyunca bu savaşa tanık olmuyoruz. Snowpiercer ile güzel bir tatil geçireceğinizi tahmin ediyoruz.

La Vita E Bella, Hayat Güzeldir (1997)

Birinci Dünya Savaşı’nın ardından yaralarını saran dünya, ikinci bir savaştan ve onun getireceklerinden habersizdir. Guido adında bir kitapçı, Dora adında bir kadınla hayatını birleştirir. Bir de ışık topuna benzeyen bir çocukları var. Daha sonra bu aile, Almanya’da Yahudilere karşı başlatılan soykırımın sonuçlarından etkilenecektir. Toplama kamplarında çürüyen aile farklı sonuçlarla karşı karşıya kalacak. Bu tatil belki de bu film sayesinde hayata dolu tarafından bakmayı öğrenebiliriz.

Yıldızlararası, Yıldızlararası (2014)

Gelecekte dünyanın kaderi bu uzay yolculuğuna bağlı. Aksi takdirde kurak dünya daha da kuraklaşacak ve insanların yaşama biçimine tamamen uygun olmayan bir yaşam ortamı haline gelecektir. Uzay yolculuğuyla birlikte insanlık artık yeni bir yuva aramak zorunda kalıyor. Seçilen kişiler insanlık için yeni bir yuva bulabilecek mi?

Güzel Bir Akıl, Akıl Oyunları (2001)

Ünlü matematikçi ve dahi John Nash’in hayatını anlatan filmin bir başyapıt olduğunu söylersek yanılmış olmayız. John Nash matematik çalışmalarını yaparken bir ajan gelir ve ona ABD Ulusal Güvenlik Teşkilatında çalışmasını teklif eder. Bundan sonra olacak olaylar tamamen gerçek mi yoksa hepsi John’un hayal dünyası mı? Akıl oyunları sizi derinden şaşırtabilir.

O, Aşk (2013)

Theodore gelecekte mektup yazarı olarak çalışıyor. Her şeyin sanal ortamda yapıldığı bir çağda Theodore’un çalışmaları oldukça popüler. Bir süre önce boşanmıştır ve hayatı yeni heyecanlara gebedir. Bir reklamda işletim sistemini gördüğü kişilerle sanal arkadaşlık kuran Samantha ile arkadaş olur. Filmin geri kalanında sanal Samantha’ya aşık olan Theodore ne yapacağını şaşırır.

Dahası: Uzay Filmi Listemize de göz atabilirsiniz.

Check Also

Geceye Bir Söz Bırak

Geceye Bir Söz Bırak: Şiirin büyüsünü paylaşabileceğiniz, duygularınızı ifade edebileceğiniz bir platform. Kendinizi şiirle anlatırken, diğerleriyle de bağlantı kurun.

Bir yanıt yazın