Minyon Kelimesi Ne Demek? – Obilsin

Günümüzde özellikle gençler arasında kızların ve kadınların ortalama boy uzunluğunu ifade etmek için kullanılan ve bu şekilde yaygın olarak bilinen ve kullanılan minyon kelimesi, günlük hayatta minimal olan, göze hoş gelen, göze hoş gelen her şeyi ifade etmektedir. küçük ve sevimli; hayvanlar için; Bir makyaj malzemesi, hatta ayakkabı bağcığı için kullanılabilecek genel bir kelimedir. Yani bunun anlamı nedir? İşte minyon kelimesinin anlamı…

TDK’YA GÖRE MİNYON KELİMESİNİN ANLAMI NEDİR?

TDK’ya göre minyon kelimesi Fransızca kökenli bir kelimedir. Anlamsal olarak ince, küçük, minicik, zarif, minicik, minicik, zayıf, tatlı görünüşlü, şeker, minimal anlamına gelir ve cümlede bu anlamlarda kullanılır. Bu kelimeyi cümle içerisinde pek çok farklı anlamda ve şekilde kullanabilirsiniz. Samimi veya resmi olduğunu düşündüğünüz herkese karşı kullanabileceğiniz bir kelimedir ve herkesin size karşı kullanmasına da kolaylıkla izin verebilirsiniz. Sadece insanlar için değil, eşya, hayvan, canlı ve cansız tüm varlıklar için de kullanılabilen bir kelimedir.

MİNYON KELİMESİNİN ETİMOLOJİSİ VE KÖKENİ NEDİR? ORİJİNAL YAZISI NEDİR VE HANGİ DİLDEDİR? İŞTE merak ettiğiniz şey

Her şey için kullanılabilen bu olumlu kelimeye Fransızca petite kelimesi denir. Ancak sanılanın aksine bu kelimenin belirli bir kökeni yoktur ve bilinmemektedir. Ancak Türkçeye Fransızcadan geldiği söylenmektedir. Orijinal Fransızca yazılışı “mignon”dur. Fransızca’da “küçük tatlı şey”, “küçük tatlı şey”, “minimal”, “küçük sevimli şey” anlamına gelir. Etimolojisi incelendiğinde kökeni bilinmemekle birlikte Latince eksi (küçük) ve Germen dilinde minne (sevilen, sevilen) kelimelerinden geldiği tahmin edilmektedir.

Check Also

Bağcılar’da Düğün Salonu Arayanlar İçin 12 Mekan

Bağcılar'da düğün salonu arayanlar için en iyi 12 mekanı bulun! Geniş seçenekler ve uygun fiyatlarla unutulmaz bir düğün için hazırlık yapın.

Bir yanıt yazın